You are currently viewing Zrubové domy – cena
Zrubové domy

Zrubové domy – cena

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Zrubové domy sú skvelou alternatívou k modernému bývaniu. Drevo je čistý, bezpečný a zdravý stavebný materiál, a už dávno neplatí, že sa hodí len na výstavbu chát. Bývanie v zrubovom dome so sebou prináša mnoho pozitívnych vecí. Okrem relaxácie pocítite aj energetický vplyv dreva, ktoré zlepšuje rovnováhu tela a mysle. Niektorí ľudia unavení životom v meste si postavia alebo kúpia zrubovú chalupu na vidieku, kde môžu stráviť víkendy alebo sviatky. Či už sa jedná len o rekreačné alebo trvalé bývanie, určite vás bude zaujímať jeho cena.

Poďme si povedať o tých najväčších výhodách zrubových domov:

–          Zdravé bývanie, kde sa budete cítiť zrelaxovaní a pozitívne naladení.

–          Aj keď nebudete priamo v lese, určite budete cítiť spätosť s prírodou.

–          Zrubový dom má vynikajúce ovzdušie, a okrem toho má schopnosť absorbovať prílišnú vlhkosť. Udržuje teda v interiéri optimálnu vlhkosť okolo 30%.

–          Drevo je ako materiál overený stáročiami.

–          V dnešnej dobe sa už nemusíte báť ani čo sa týka požiarnej ochrany. Odolnosť masívneho dreva voči ohňu je pri výstavbe zrubu garantovaná európskymi normami.

–          Drevo vám zaručí aj dlhú životnosť a energetickú úspornosť.

–          A nakoniec máte zaistenú aj ekologickú šetrnosť stavby.

Stavba zrubového domu

Malé domy do 40 m2

Do tých sa počítajú víkendové drevenice, ale aj domy pre menšiu rodinu. Do domu s rozlohou 40 m2 sa vám zmestia dve alebo tri menšie izby. To by pre menšiu rodinu mohlo stačiť. Čo sa týka víkendových dreveníc a chát, tam by vám menšia rozloha nemusela vadiť, keďže chatu využívate menej ako byt, a zároveň na chate máte tendenciu veľa času tráviť aj vonku v záhrade. Apropo záhrada. K zrubovému domu sa priam pýta. Ak hľadáte lacné zrubové domy, nešetrite potom na okolitom pozemku. A koľko si na taký menší zrubový domček pripraviť?

Výhodou drevostavby je fakt, že sa dokáže postaviť aj za pár dní. Ak už máte vybraný pozemok, môžete si zrub postaviť svojpomocne alebo si ho nechať postaviť na kľúč. Ak nemáte aspoň nejaké skúsenosti, nechať si ho postaviť vás vôbec nemusí vyjsť až tak veľa. Budete prekvapení, ale niektoré firmy vám garantujú postavenie malého zrubu už od 1 000 eur.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Grilovanie doma , Kam na výlet vo dvojici? alebo Všetko čo potrebujete vedieť o bazénoch

Väčšie drevenice

Tu sa už musíte pripraviť na väčšiu investíciu, lebo väčšia drevenica si vyžaduje nielen viac práce, ale aj väčší pozemok. Môže sa jednať aj o kúsok lesa, ktorý budete mať len pre seba. Čo si predstaviť pod pojmom väčšia drevenica? Môže sa jednať aj o celoročné poschodové bývanie, s rozlohou okolo 100 m2 úžitkovej plochy, kde sa vám zmestia aj viac ako 3 izby. Vedeli ste, že aj drevenica môže byť moderná? Pokojne si k nej môžete nechať pristaviť garáž, saunu, bazén alebo naprojektovať modernú záhradu. Moderný zrub sa dá upraviť presne požiadaviek majiteľa.

A koľko vás vyjde takýto drevený dom? Vyrábajú sa zväčša zo smrekového alebo borovicového dreva, a za chatu či dom od 100 m2 dáte zvyčajne 30 000 eur a viac.