You are currently viewing Kam na výlet vo dvojici?

Kam na výlet vo dvojici?

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Kam na výlet s priateľom?

Predstavte si, že chcete niekam na víkend zobrať svojho priateľa alebo priateľku, ale nemáte na to veľký budget. Kto hovorí, že víkend na Slovensku musí byť drahý? Iste, ak chcete byť v 5 hviezdičkovom hoteli, to je už iná káva. Ak vám však stačí aj ubytovanie v penzióne môžete vyraziť kdekoľvek.

Penzióny u nás na Slovensku máme kvalitné, a okrem toho aj tak väčšinu času strávite túlaním sa po vonku. Ak vás nebaví západné Slovensko a jeho krásy, čo takto vybrať sa do srdca Slovenska? Regióny ako Liptov, Turiec či Orava majú čo ponúknuť. Alebo si chcete odskočiť do Tatier? Naše veľhory sú čarovné v každom ročnom období.

Kam na výlet vo dvojici?

Penzión Sibír – Vysoké Tatry 

Našli sme pre vás čarovný penzión  priamo v srdci Vysokých Tatier. Prostredie je ideálne aj na turistiku pre začiatočníkov. Penzión Sibír sa nachádza v Starom Smokovci, do ktorého sa dostanete aj vlakom. Zo Smokovca sa môžete vydať na nenáročné túry v Tatrách každý deň, pretože centrum Tatier sa nachádza len 10 minút chôdze od penziónu.

V penzióne sa ubytujete za prijateľné ceny , máte prístup k Wifi v celom objekte a v izbách nájdete všetko potrebné na to, aby ste prežili príjemný víkend. Raňajky dostanete za malý príplatok, a za kvalitu penziónu ručia mnohé pozitívne ohlasy od hostí. Neďaleko penziónu sa nachádza aj lyžiarske stredisko Jakubova lúka.

Kam na výlet s kamarátmi?

Ste partia priateľov alebo kolegov z práce? Chcete si niekam vyraziť na víkend? Nič nie je krajšie ako spoločne strávený čas niekde v prírode. Tú máme na Slovensku naozaj krásnu. Stavíme sa, že vy ani vaši priatelia nepoznajú všetky kúty nášho čarovného Slovenska.

Nemusíte sa ani veľmi trápiť nad financiami. Lacný výlet na Slovensku si môžete dopriať keď sa všetci spoločne poskladáte rovnakou sumou. Potrebujete len peniaze na dopravu, jedlo a nejaký ten penzión. Nízke aj Vysoké Tatry majú čo ponúknuť aj keď ste tam už mnohokrát boli. S priateľmi bude mať takýto výlet úplne inú príchuť.

Kam na výlet s kamarátmi?

Skalnaté pleso

Ak ste sa rozhodli pre výlet do Vysokých Tatier, nesmiete zabudnúť na Skalnaté pleso. Vedeli ste, že kedysi to  bolo pomerne veľké jazero? Dnes už z neho zostala len časť. Tento celodenný výlet preverí vašu kondičku, aj tímového ducha. Pleso sa totiž nachádza v nadmorskej výške 1 786 metrov.

Okrem krásnych fotiek si odtiaľ odnesiete aj nezabudnuteľné zážitky a spomienky na čas strávený spolu, ako partia. Okrem toho na Skalnatom plese sa nachádza aj naše najväčšie observatórium a hvezdáreň.  Ak si netrúfate na túru, môžete sa na pleso zviezť lanovkou, ktorá premáva z Tatranskej Lomnice. Po dobrom výkone si určite zaslúžite obed na jednej z najvyššie položených reštaurácií na Slovensku, v Reštaurácii Skalnaté pleso.