You are currently viewing Ako sa obliecť na svadbu
Ako sa obliecť na svadbu

Ako sa obliecť na svadbu

  • Post category:Tips
  • Reading time:7 mins read

Svadba. Jeden z najkrajších životných okamihov nielen muža a ženy. Od žiadosti o ruku až po samotnú svadbu vedie dlhá cesta príprav, a tá zahŕňa aj oblečenie. Najviac si nad šatami lámu hlavu samozrejme nevesty. Pre ženy je svadba veľmi výnimočný okamih, o ktorom snívajú celý život. Majú právo na to, aby všetko bolo dokonalé. Dnes sa spolu pozrieme na to, ako sa obliecť na svadbu.

Ako sa obliecť na svadbu – muž

Muži vo všeobecnosti oblečenie až tak veľmi neriešia, no na výbere svadobného obleku by si mali dať záležať. Veľa mužov siaha po klasickej čiernej s tým, že sa ňou nedá nič pokaziť. Existuje však aj pár pravidiel pre ženícha, ktorých by sa mal držať.

·         Svadobný oblek by mal byť špeciálny, žiaden zdedený po bratovi, či starý zo stužkovej: tento oblek vám bude pripomínať váš výnimočný deň, preto aj oblek by mal byť špeciálny. Investuje do kvalitného obleku, ktorý bude vyrobený na mieru práve na tento slávnostný deň.

·         Oblek by vám mal sadnúť ako uliaty: preto by každý muž mal pred svadbou navštíviť salón, kde mu vybraný oblek upravia na mieru. Krátke nohavice či rukávy, alebo naopak veľké číslo obleku je obrovský faux pas.

·         Oblek by mal byť aspoň trochu zladený so šatami nevesty a tematikou svadby: v dnešnej dobe si už páni môžu dovoliť aj farebné obleky či košele, výstredné kravaty alebo kvetinky, a vreckovky do vrecka na saku, ktoré pôsobia aj extravagantne, ale! Vždy by mali aspoň trochu ladiť so šatami nevesty, a celkovou tematikou svadby. Napríklad farbený odtieň košele môže byť podobný nevestiným šatám, vreckovka vo farbe kvetinovej výzdoby a podobne.

Ako sa obliecť na svadbu

Ako sa obliecť na svadbu v lete

Niektoré nevesty majú svadobné šaty vysnívané už od detstva, iným sa vkus neustále mení. Nech je ako chce, na svadbu samotnú by ste si mali dopriať dostatok času. Ak plánujete niečo menšie stačí pár mesiacov, a ak chcete veľkú svadbu, tá sa niekedy plánuje aj rok. Tradične sa svadobné šaty vyberajú biele a slávnostné, ale do hry by mali vstúpiť aj tieto faktory:

·         Vkus nevesty: pokiaľ ste celý život športový typ, nútiť sa zrazu do prezdobených tortových šiat nemá význam. Svadobné šaty by mali vystihovať v prvom rade váš vkus, a mali by ste sa v nich cítiť dobre a pohodlne. Na skúšanie si vyhraďte dostatok času, a pri hľadaní tých pravých oslovte svadobný salón. Pozor na nákupy svadobných šiat cez internet, mohli by ste sa sklamať, a na poslednú chvíľu riešiť šaty nové, pretože tie z internetu nevyzerajú tak, ako na fotke.

·         Miesto konania svadby: to by sa malo tiež zohľadniť pri výbere šiat, pretože ak máte svadbu, ktorá sa nesie v prírodnom duchu, na fotografiách by mali šaty ladiť v podobnom štýle. Ak máte svadbu v kostole, dlhý závoj sa bude krásne vynímať. Pri svadbe niekde na pláži si vystačíte s jednoduchými šatami naboso. Pred samotným výberom šiat si s partnerom ujasnite tematiku a miesto konania svadby.

·         Dajte prednosť radšej klasike ako trendom, a berte do úvahy vaše proporcie a osobné charakteristiky:  aj v svadobnej móde sa každoročne menia trendy, raz je v móde jasná biela, inokedy šaty so závojom alebo dokonca mini. Viac ako na módne trendy myslite najskôr na to, čo pristane VÁM. Veľa žien si vyberá svadobné šaty s tým motívom, že za pár týždňov do nich schudne, a zámerne si vyberie menšie číslo. To nie je dobrá motivácia, iba zbytočný stres. Šaty by mali vyzdvihovať vaše prednosti a zakrývať vaše nedostatky, a to už pri prvom skúšaní. Tak isto berte na vedomie aj farbu vašich vlasov, očí a odtieň pokožky. Nie každej žene pristane snehovo biela, na výber máte toľko možností – smotanová, slonovinová či krémová. A v dnešnej dobe, si mnoho neviest vyberá aj šaty farebné, nie je to žiaden prehrešok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako vybrať zásnubný prsteň? , Na čo treba myslieť pri žiadaní o ruku?

Ako sa obliecť na svadbu v zime

V zime by si mali muži zvoliť teplejšiu košeľu s dlhým rukávom, a kvalitné sako. Ženy si môžu zvoliť šaty aké len chcú, ale mali by si prehodiť nejaký kabátik, ktorý ich ochrániť pred chladom. Existujú mnohé variácie z ktorých si vyberie každá nevesta. K svadobným šatám sa hodia kratšie kabátiky, ale ak túžite po dlhom kabáte s vlečkou, pokojne si doprajte aj ten. Je to predsa váš deň, a mali by ste sa cítiť ako princezná.

Obuv na svadbu

Už viete ako sa štýlovo obliecť, no ako sa obuť? Platia tu tiež určité pravidlá. Pre pánov platí pravidlo kvalitných elegantných poltopánok na malom opätku. Čiernym a lesklým prevedením určite nič nepokazíte. Niektorí páni si dovolia aj trochu experimentovať s farbami. Všetko je povolené, pokiaľ to spolu ladí.

Pre ženy sú vhodné topánky na opätku, a väčšina zvolí biele alebo krémové. Či otvorené alebo nie, zvoliť si môžete oboje ale treba si dať pozor aby vám pri otvorených netrčali pančušky zo špičiek. Hlavne si obujte také topánky, ktoré sú pohodlné a vydržíte v nich niekoľko hodín. Poltopánkam a čižmám sa vyvarujte aj  zime, nepôsobí to vkusne.

Nech už je svadba akákoľvek, šaty sú jej dôležitou súčasťou, preto by ich výberu a stylingu mali všetci prítomní venovať náležitú pozornosť.