You are currently viewing Na čo treba myslieť pri žiadaní ruku?

Na čo treba myslieť pri žiadaní ruku?

  • Post category:Tips
  • Reading time:6 mins read

Žiadosť o ruku prebieha vždy z dvoch pozícií. Z pozície muža, ktorý to celé organizuje, a má z toho radosť ale aj stres. A z pozície ženy, ktorá (väčšinou) nič netuší. Pre oboch partnerov je toto veľký míľnik v ich životoch, preto sa spolu pozrieme na  to, na čo sa pri žiadosti o ruku zamerať, a ako to zrealizovať. Žiadosť o ruku je v prvom rade radosť a oslava spoločnej lásky.

Správny čas a miesto

Toto je veľmi individuálna vec, pretože každý človek má o ideálnom mieste svoje vlastné predstavy. A často krát to býva rozdielne aj medzi partnermi. Pokiaľ dámy k inklinujú k okázalejšiemu štýlu, aj čo sa týka miesta, muži to chcú zväčša spraviť niekde v súkromí. Ale existujú aj extravagantní páni, ktorí sa riadia heslom „čím viac ľudí to vidí, tým lepšie.“

No predsa len milí páni, pred samotnou žiadosťou o ruku porozmýšľajte akej povahy je vaša partnerka. Ak je to extrovertka, žiadosť ruku na verejnosti jej vadiť nebude, no ak je to introvertka, požiadajte ju o ruku radšej niekde v súkromí. Zvedavé pohľady cudzích ľudí jej budú vadiť.

V rebríčku miest žiadostí o ruku vedú tieto lokácie, ktoré síce pôsobia ako klišé, ale mnoho žien ich zbožňuje – romantická reštaurácia, dovolenka niekde na karibskej pláži, výlet v Paríži pod Eiffelovkou, v niektorom z nádherných talianskych miest, oslava nového roka s ohňostrojom alebo doma pod stromčekom. Nezabudnite, miesto kde sa zasnúbite by pre vás oboch malo mať špeciálny význam.

Oveľa viac osobná je aj otázka, KEDY požiadať vyvolenú o ruku. Správny čas neexistuje, no väčšina zamilovaných párov sa zasnúbi do roka od zoznámenia. Vybrať nejaký špeciálny dátum dá zabrať. Môže to byť napríklad dátum, ktorý pôsobí magicky vďaka číslam (napríklad 02.02.2022), alebo jej narodeniny, výročie zoznámenia, Vianoce či iný dátum, na ktorý máte obaja výnimočné spomienky.

Správny čas a miesto

Na ktorej ruke sa nosí zásnubný prsteň?

Pokiaľ vám sadne ako uliaty, podľa tradície sa u nás nosí na prstenníku ľavej ruky. V niektorých kútoch sveta (napríklad Indii, Rusku či Nórsku) však platí, že zásnubný prsteň uvidíte na pravej ruke ženy. Zostaňme však pri tom, že u nás platí pravidlo ľavej ruky. Čo však potom keď sa vydáte? Kam sa dáva obrúčka?

Obrúčka sa u nás tiež nosí na prstenníku ľavej ruky, a preto logicky vyvstáva otázka, čo zo zásnubným prsteňom? Môžete ich nosiť spolu na prstenníku, môžete ho úplne zložiť alebo presunúť na prostredník.

Na ktorej ruke sa nosí zásnubný prsteň?

Koľko by mal stáť zásnubný prsteň?

Existuje nepísane pravidlo, ktoré hovorí že zásnubný prsteň by mal stáť dva až tri platy muža. Iste, vybrať môžete taký prsteň na aký máte. Toto pravidlo predsa len platilo pred niekoľkými desiatkami rokov. Dôležité je, aby to bol prsteň, ktorý sa bude páčiť vašej vyvolenej, a ktorý bude mať hodnotu najmä v jej očiach.

Klasikou sú diamanty, vybrúsené do rôznych tvarov. Jeden karát vás vyjde niekoľko tisíc eur, preto sa kupujú aj 0,5 či 0,8 karátové. So všetkým vám poradia v klenotníctve. Ako pri žiadaní o ruku, aj pri vyberaní prsteňa by ste mali zohľadniť osobnosť vašej milovanej. Niektorá žena má rada diamanty osadené v bielom zlate, a inú nesmierne poteší historický prsteň s polodrahokamom po vašej babičke.

V dnešnej dobe už je jedno aký prsteň vyberiete, dôležité je, aby mal nejakú špeciálnu hodnotu pre vás oboch, a aby to bol prsteň výnimočný, taký, ktorý si žena bude navždy spájať s vami. A aj keď nemusí stáť tri mesačné platy, mal by byť drahší a hodnotnejší, ako nejaký bežný prsteň. Za lásku vašej milovanej to jednoznačne stojí.

Koľko by mal stáť zásnubný prsteň?