You are currently viewing Moderné vchodové dvere do domu – typy
dvere do domu

Moderné vchodové dvere do domu – typy

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Vchodové dvere sú pravdepodobne to prvé, čo si pri vstupe do domu alebo bytu všimneme. Okrem toho, že by mali dobre vyzerať, by mali byť v prvom rade bezpečné. Tak, aby sa žiadni neželaní návštevníci cez ne nedostali dnu vo vašej neprítomnosti. Okrem toho, vedeli ste že aj podľa Feng – šuej by ste mali byť pri výbere vchodových dverí dôslední? Podľa tohto starého čínskeho učenia, vchodové dvere o nás veľa napovedia, a hlavne by mali pôsobiť bezpečne a celistvo, aby sa vraj cez ne nedostala dnu negatívna energia. Čiže žiadne pukliny, škrabance či opadaná farba. Pri vchodových dverách treba v prvom rade myslieť na funkčnosť a ich dlhú životnosť.

Drevené dvere

Drevo nemusíte zatracovať ani pri vchodových dverách. Veď kedysi sa používali len dvere drevené. Existujú pevné a masívne druhy dreva ako dub či buk, ktoré bez problémov zvládnu aj náročnosť a časté používanie. Pri drevených vchodových dverách si treba dať pozor na kvalitnú povrchovú úpravu dreva, ktorá ich ochráni pre nástrahami počasia. Drevené vchodové dvere do domu pôsobia veľmi pekne v kombinácii so záhradou a celkovým vidieckym exteriérom. Dokážete ich však nájsť aj v modernom prevedení. Drevené dvere sú navyše prírodným materiálom , cez ktorý bude vstupovať do vášho domu len dobrá energia.

Drevené dvere do domu

Hliníkové dvere

Máte moderný či minimalistický interiér domu? V tom prípade stavte na hliníkové vchodové dvere. V tmavých matných farbách pôsobia priam futuristicky. Hliníkové dvere sú skvelé aj v prípade, ak si potrpíte na bezpečnosť. Vyzerajú možno ako klasické dvere, no bývajú skvele prepracované. Ak si doplatíte ešte za špeciálne zámky a bezpečnostné systémy, váš dom sa stane obrnenou pevnosťou. Pri hliníkových bezpečnostných dverách si dajte pozor na montáž. V žiadnom prípade sa do nej nepúšťajte sami, ale zabezpečte si vchodové dvere do bytu aj s montážou. Len tak vám budú 100% slúžiť.

Plastové dvere

Plastové dvere nájdeme skoro v každej druhej domácnosti. Sú veľmi obľúbené, najmä z finančného hľadiska. Najčastejšie bývajú v bielom plastovom vyhotovení, a niekedy aj s malým okienkom v hornej časti. Je to na vašom uvážení, no vchodové dvere sa odporúča mať plne kryté hlavne z bezpečnostných dôvodov. Plastové dvere sú síce ekonomicky výhodné, no majú aj svoje nevýhody. Jednou z nich je ich kratšia životnosť, po pár rokoch aktívneho používania sa môžu opotrebovať. Preto nie je asi najlepšie siahať po tých najlacnejších. Plast často reaguje aj na zmeny počasia a počas leta sa môžu plastové dvere nepríjemne zahrievať, no a biela farba môže vplyvom počasia a slnečného žiarenia stratiť svoj pekný odtieň a zašednúť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Moderné posuvné dvere , Stôl a stoličky do malej kuchyne , Najkrajšie štýly obývačky

Kombinované dvere

Pre všetkých, ktorí hľadajú kompromis medzi kvalitnou a finančnou stránkou, sú tu dvere kombinované. Môžete naraziť aj na moderné kombinované dvere hliníkové, ktorých jedna časť je vyrobená z tvrdeného skla v nepriehľadnej verzii. Ideálne do luxusne a moderne ladených interiérov. Ďalej nájdete aj dvere drevené s kombináciou rôznych ornamentálnych sklených prvkov, zase len z odolného skla. Existujú aj dvere plastové, ktoré sú na povrchu potiahnuté špeciálnou fóliou, čo imituje drevo napríklad. Na trhu nájdete aj dvere hliníkovo – drevené, ktoré spájajú to najlepšie z oboch materiálov. Určite viete, že pri vchodových dverách nie ste odkázaní len na jednokrídlové. Ak máte disponujete štedrým priestorom, stavte na masívne dvojkrídlové vchodové dvere.