You are currently viewing Kam na výborné jedlo v Bratislave?

Kam na výborné jedlo v Bratislave?

  • Post category:Tips
  • Reading time:6 mins read

Punjabi Dhaba

Punjabi Dhaba Bratislava

Ako názov napovedá, jedná sa o indickú kuchyňu. Punjabi Dhaba je skvelé indické bistro, ktoré sa nachádza na troch miestach v Bratislave.  Jedno je na Šancovej ulici v Novom Meste, druhé na Hlbokej ceste priamo v Starom Meste a tretie na Prievozskej ulici v Ružinove.

Punjabi Dhaba reštaurácie ľahko nájdete ak si do vyhľadávača zadáte pojmy ako : indická kuchyňa bratislava, indická reštaurácia donáška, bratislava reštaurácie staré mesto, denné menu, nepálska reštaurácia bratislava.

Na čo sa môžete tešiť?

Na autentickú indickú kuchyňu, žiadne napodobeniny! Všetko je varené indickými kuchármi s poctivými surovinami. Vysoké hodnotenia na Tripadvisore svedčia o tom, že je to to najlepšie čo v rámci indickej kuchyne v Bratislave nájdete.

Pochutia si všetci vegetariáni (skvelá šošovicová polievka či indický syr Paaner na mnohé spôsoby), ale aj milovníci mäsa (neuveriteľne dobré indické kuracie či jahňacie karí) ale aj tí, čo jedia len ryby.

Môžete si pochutnať aj na tradičnom indickom jogurtovom nápoji Lassi, napríklad so sladkým mangom.

SOHO

SOHO Aupark Bratislava

Ázijské bistro SOHO je tiež vysoko hodnotené milovníkmi thajskej kuchyne. Nájdete ho tiež na troch lokalitách – SOHO Bistro and Coffee na Dunajskej ulici v srdci Starého Mesta, Bistro SOHO na Laurinskej tiež v Starom Meste a SOHO Aupark.

Všetky tri SOHO bistrá nájdete cez google pomocou slovných spojení: ázijské bistro, ázijská kuchyňa, sushi, thajská reštaurácia bratislava, ázijská reštaurácia bratislava, denné menu.

Máte radi thajské jedlo?

Zahrejú vás kokosové thajské polievky, alebo dávate prednosť ryžovým rezancom? Thajská kuchyňa je známa svojou pikantnosťou, skvelým kuracím či hovädzím karí. Ak nejedávate mäso, skvelou náhradou je tofu v krémovej omáčke.

Vedeli ste, že v SOHO nájdete aj variácie pre vegánov? Okrem toho do SOHO Bistra si môžete zájsť aj na kvalitnú kávu a chutný cheesecake.

Wagamama

Wagamama Eurovea Bratislava

Wagamama je vychýrená japonská reštaurácia na nábreží Dunaja priamo v Eurovei. Je to príjemné miesto, kde si môžete posedieť s priateľmi aj rodinou. Nemusíte sa báť, aj tí čo nie sú fanúšikmi sushi si prídu na svoje.

Wagamama reštauráciu tiež nájdete vďaka vyhľadávaniu kľúčových slov ako napríklad : sushi bratislava, japonská kuchyňa, reštaurácie v bratislave, bratislava reštaurácia s výhľadom, ramen, ázijská kuchyňa.

Aj Wagamama vám prinesie jedlo priamo až do pohodlia vášho domu cez aplikácie Wolt.sk a Bistro.sk.

Sushi alebo radšej ramen?

Japonská kuchyňa je nielen zdravá ale aj veľmi chutná. Zasýti vás, ale nebudete sa cítiť ťažko. Ako prípitok vyskúšajte japonské víno umeshu alebo saké. Na japonskom jedle je skvelé, že sa môžete deliť. Napríklad taká gyoza (plnené taštičky podávané s dipom) či bao buns skvele chutia keď sa s nimi podelíte.

Chuťové bunky si pripravíte polievkami ako je napríklad tom yum alebo miso soup. Na rýchly obed skvele padne ramen so zdravým kimchee (japonská nakladaná a fermentovaná zelenina).

Na svoje si prídu aj vegáni vďaka širokému výberu. Milovníkov rýb a sushi očarí skvelý výber sashimi, nigiri, futomaki alebo sushi bowls.

Večeru zakončite kokosovou zmrzlinou alebo raw sladkými dobrotami.

Čo je úplne super?

Všetky tri bistrá robia aj online donášku jedla cez aplikácie : Wolt.sk, Bistro.sk a Foodpanda.sk