You are currently viewing Markízy na balkón a terasu
markíza na balkón a na terasu

Markízy na balkón a terasu

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Máte doma alebo na chate balkón či terasu? Sezóna, kedy trávime vonku čo najviac času práve prišla. Nielen cez víkendy, ale aj cez týždeň si určite vychutnávate kávičku, ale aj dobré jedlo na terase. Keď je pekné počasie, prirodzene nás to láka vonku. Ale mali by ste myslieť aj na ochranu pred slnkom. Určite viete, že od 11 do 16 hodiny je nebezpečné sedieť dlho na priamom slnku, hrozia vám spáleniny a prehriatie. Pre deti a domácich miláčikov to platí dvojnásobne. Preto by ste si mali terasu a balkón dobre zatieniť. Medzi skvelú tieniacu techniku patria práve markízy. Dnes sa o nich dočítate všetko potrebné.

Bočná markíza na terasu

Takáto bočná zástena má väčšinou nastaviteľnú dĺžku a jednoducho sa roluje. Je vhodná nielen na terasy, ale aj na menšie balkóny, pretože sa vďaka svojej flexibilite ľahko prispôsobí. Za pomoci pružinového mechanizmu ju viete roztiahnuť či zrolovať za pár sekúnd. Takáto bočná zástena chráni nielen pred slnkom, ale aj pred zvedavými pohľadmi susedov. Stojí len pár desiatok eur, ochráni vás pred slnkom z boku, ale aj pred vetrom. Ak máte balkón alebo terasu v paneláku, je to ideálne riešenie, pretože zabráni, aby niekto zboku videl priamo na váš balkón.

Markíza na terasu

Balkónové markízy

Ak na balkóne trávite veľa času, zíde sa vám nepremokavá markíza. Táto zaručí nielen ochranu voči slnku zhora, ale aj ochranu proti dažďu. Táto markíza má sklopné ramená, a vďaka tomu je vhodným riešením aj pre menšie balóny a terasy. Markíza sa vysúva pomocou ramien , a je potiahnutá nepremokavou látkou.  Jej výhodou je spoľahlivosť a jednoduchá konštrukcia, ktorá sa pripevní k fasáde domu. Výborne zatieni celodenné slnko, a poteší vás aj pridanou hodnotou v pomere cena – výkon. Viete si vybrať aj z viacerých farieb látky, tak aby ladila s fasádou vášho domu.

Ak chcete vedieť o markízach viac, alebo máte o ne záujem, určite si pozrite stránku BEZHMYZU.SK

Polokazetová markíza

Alebo aj výsuvná markíza, spĺňa všetko čo od kvalitnej markízy očakávate. Táto markíza na mieru vám zabezpečí maximálne tienenie, a ani estetická stránka nebude zanedbaná. Je spojením praktickosti a elegancie, pričom špeciálne upravená povrchová látka zaručí, že markíza je odolná voči dažďu. A prečo polokazetová? Pretože keď je zrolovaná, hliníková polokazeta prekryje časť látky. Týmto je chránená pred vonkajšími vplyvmi, a vydrží vám aj viacero sezón. Pri kazetovej markíze je rozdiel ten, že do hliníkovej kazety sa okrem látky uschovajú aj ramená. Na fasáde domu tak nič nepôsobí rušivo, ani keď je markíza zrolovaná.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Hliníkové pergoly na mieru , Izolácia balkóna alebo Francúzske okná

Rolovacia markíza

Je podobná ako bočná markíza, ale roluje sa zvisle k zemi. Takto vám zabezpečí ochranu pred slnkom zvrchu. Jednoduchým pohybom markízu vytiahnete, a užívate si tieň. Táto kĺbová markíza sa môže rolovať aj za pomoci šikovného motorčeka. Určite ste ju už videli niekde v meste na letných terasách barov a reštaurácií. Zatieni vám pomerne veľkú plochu, preto sa hodí aj na rozľahlejšie terasy. Existujú dokonca aj prepracované markízy, ktoré budete môcť využiť aj v nepriaznivom počasí, pretože tienia nielen zvrchu, ale aj spredu. Takto si vašu terasu užijete aj počas dažďa. Môže sa pomocou ramien pripevniť k fasáde domu, alebo si môžete zvoliť aj samostatne stojacu oceľovú konštrukciu, takzvanú pergolu.