You are currently viewing Hliníkové pergoly na mieru
Hliníkové pergoly na mieru

Hliníkové pergoly na mieru

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Pergola je podľa odborníkov funkčná ale zároveň aj okrasná stavba, ktorá slúži na vytvorenie tieňa alebo na oddelenie priestoru. Týmto spôsobom si viete esteticky a funkčne predeliť okrasnú a úžitkovú časť záhrady, na čo slúži práve pergola. Je zložená zo stĺpov (šiestich, štyroch alebo môžu byť len dva, ak je pergola jednou stranou podopretá k domu), a strechy obdĺžnikového či štvorcového tvaru. Najčastejšie materiály na výrobu pergoly sú drevo, oceľ alebo najkvalitnejší hliník. Mimochodom vedeli ste, že pergola ako stavebný prvok pochádza z čias renesančného Talianska? Má tú výhodu, že sa dá prispôsobiť pri moderných ale aj klasických stavbách.

Elektrická pergola

Tento typ pergoly poskytuje skvelý typ ochrany pred slnkom, dažďom aj snehom. Zaistí vám kvalitnú ventiláciu a ochladzovanie. Vďaka hliníku, z ktorého je vyrobená má odolnosť voči vetru až do 180 km/h a snehu až do 150 kg/m2. Tento elegantný a nadčasový dizajn skvele doplní akýkoľvek typ obytného domu, ale aj kancelárie či iných funkčných budov. Táto pergola sa hodí aj nad vonkajšie dvere, a vďaka nej budete mať terasu prirodzene prepojenú s domom. Vďaka elektrickému pohonu ju s pomocou diaľkového ovládania jednoducho spustíte, a jej pohon je tichý a rýchly.

Hliníkové pergoly na mieru

Rolovacia pergola

Tento typ jednoduchého rolovania slúži na prekrytie pergoly, a zaistí tak zatienenie aj ochranu pred dažďom. Je univerzálna a tak sa hodí na všetky typy terás, a je možné ju inštalovať na stenu alebo do priestoru. Stĺpy sa kotvia do podlahy , a vďaka sklone pri použití odtoku vám zaistí aj ochranu pred nazrážanou dažďovou vodou. Rolovacia pergola odolá aj vetru zhruba do 50 km/h. Konštrukcia pergoly je tvorená hliníkovým profilom a samotná rolovacia technika je vyrobená zo špeciálnej akrylovej látky, ktorá patrí medzi jednotku, čo sa týka kvality exteriérových tkanív. Samozrejmosťou je aj výber rozmerov pergoly, ktorú si prispôsobíte podľa seba, a jednoduché ovládanie rolovacej techniky kľukou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Izolácia balkóna ,

Grilovanie doma alebo Grilovacie pomôcky

Lamelová pergola

Medzi moderné pergoly sa rátajú aj tie lamelové. Vďaka pomeru skvelého výkonu a dobrej ceny sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Táto pergola sa tiež skladá z hliníkovej konštrukcie a špeciálnych lamiel, ktoré sú posuvné aj otočné, čo znamená, že tesnia aj sneh a dážď. Lamely majú aj integrovaný odkvap, vďaka čomu budete môcť vašu terasu naplno využívať aj počas nepriaznivého počasia. Hliníkové lamely si tiež viete prispôsobiť, nielen ich šírku, aj ale farebnosť. K lamelovej pergole si môžete zvoliť aj LED osvetlenie, ktoré navodí tú správnu atmosféru. Montovať sa dá na niekoľko spôsobov ku stene domu, alebo samostatne do priestoru. Najmodernejšie typy pergol dokonca majú zabudované ovládanie s pomocou mobilného telefónu, takže už za pár sekúnd získate žiadaný efekt. Lamelová pergola napríklad v bielom prevedení dodá vášmu obydliu ten pravú punc luxusu spojený s funkčnosťou. 

Ak rozmýšľate nad realizáciou pergoly u vás doma, pozrite na stránky:

https://bezhmyzu.sk/ a http://expertnapergoly.sk/