You are currently viewing Detské koberce pre dievčatá
dievcensky koberec

Detské koberce pre dievčatá

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Ak máte samostatnú detskú izbu pre dievča, určite do nej aj vyberáte zariadenie a nábytok v dievčenskom štýle. Kým v minulosti to bola hlavne ružová pre dievčatá a modrá pre chlapcov, dnes sa už fantázii medze nekladú. Medzi dievčatami vedú hlavne rozprávkové a Disney postavičky či princezné. Veľa záleží aj od veku dieťaťa. Veľa rodín má jednu detskú izbu o ktorú sa delia dvaja súrodenci. Ak máte napríklad chlapca a dievča, nedá sa izba zariadiť len v jednom štýle, odporúča sa neutrálna farebnosť a detaily, ktoré potešia oboch. Napríklad farebné povlečenie na posteľ či malé koberčeky v obľúbenej farbe.

Ružový koberec

Detský koberec zvieratká

Ako sme si už spomínali, koberec s motívom zvieratiek poteší tak dievčatá ako aj chlapcov. Ak máte doma  batoľatá a škôlkárov, koberček so zvieratkami môže byť skutočne farebný a pokojne aj väčší. Položte ho do stredu izby, pričom by mal zaberať ¾ jej veľkosti. Deti sa na takomto koberci vyhrajú, a nehrozí im žiadne zranenie. Najlepší je koberec obdĺžnikový, a z jemných syntetických materiálov, ktoré sa zároveň aj ľahko čistia.

Ak máte väčšie deti, a väčšinu času už netrávia len hraním na zemi, môžete zvoliť aj zvierací motív, ktorý je realistickejší a pripomína zebru napríklad. Takýto koberec už nemusí byť taký veľký, ale bude hlavným dekoračným prvkom miestnosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Koberec pre chlapca , Koberec do obývačky , Najkrajšie štýly obývačky

Farebný koberec pre dievčatá

Väčšina dievčat si zrejme vyberie jemnú ružovú, a ak máte čisto dievčenskú detskú izbu, môžete ju zladiť do bielej s akcentmi v jemnej ružovej. Pôsobí to skutočne čistým a elegantným dojmom. Väčšie dievčatá by už mali vedieť, ako udržať čistotu vo svojej izbe. Okrúhly koberec do detskej izby pôsobí veľmi pekne aj vo väčšom prevedení, pričom môžete zvoliť aj ten s dlhým vlasom. Nájdete ich v mnohých farebných odtieňoch.

Skutočne efektne pôsobí aj koberec čierny so vzormi, pričom farebnosť sa môže opakovať na niektorých doplnkoch v izbe. Steny môžu byť namaľované v jemnej púdrovo – ružovej, takto izba ani s čiernymi akcentmi nestratí nič zo svojho dievčenského šarmu. Navyše, táto kombinácia je klasická a nemusí sa meniť aj s pribúdajúcim vekom dievčaťa. Mnoho slečien si detskú izbu rado zariaďuje podľa vlastného vkusu, preto je dobré zobrať dieťa so sebou aj pri nákupe koberca. Každé dieťa sa dobre cíti v izbe, ktorú si do istej miery zariadilo samo.