You are currently viewing Tipy na prvé tetovanie
Tipy na prvé tetovanie

Tipy na prvé tetovanie

  • Post category:Tips
  • Reading time:14 mins read

Máte už tetovanie? Alebo nad nejakým práve premýšľate? Verte, že je potrebné dopredu si to poriadne premyslieť. Nielen motív, ale aj to, či vám časom nezačne vadiť. Najhoršie sú impulzívne rozhodnutia v mladosti. Vedzte, že laser síce staré tetovanie odstráni, no nemusí to byť úplne do čista, a býva to veľmi bolestivé. A drahé.

Preto dva krát premýšľajte, a raz tetujte. Na začiatok si radšej zvoľte niečo malé, a nie na veľmi viditeľnom mieste. Tetovanie si predsa dávame pretože má PRE NÁS nejaký význam, nie pre ostatných. A nebojte sa, samotné tetovanie zvyčajne ani tak nebolí ako čakáte. Samozrejme záleží aj od miesta tetovania, a vášho prahu bolesti.

Tetovanie s významom

To, že tetovanie by malo mať pre vás nejaký význam, o tom nemusíme pochybovať. Najhoršie sú také rozhodnutia, ktoré nebudú aktuálne povedzme o 10 rokov. Preto pokiaľ možno, pri prvých tetovaniach sa vyvarujte akýmkoľvek menám, tváram, niečomu čo si myslíte, že je práve moderné a o pár rokov už tomu tak nemusí byť (iste si pamätáte čínske znaky na ramene z prelomu tisícročia. Nejeden človek s týmto tetovaním skončil na odstraňovaní laserom). A hlavne vyberte si na tetovanie to správne miesto.

Tetovanie s významom

Apropo miesto na tetovanie. Predpokladáme, že nad tvárou ani nerozmýšľate. Tak isto si rozhodne NIE krk zboku, skrátka tam,  kde je to viditeľné. Nenosí sa už ani tetovanie nad bedrami či na členkoch. Ideálne na tetovanie je zápästie či chrbát ruky, najmä ak si vyberiete niečo malé. Tetovanie na ramene zvonku je už tiež OUT, a tak isto aj nejaký veľký symbol na bruchu, či nedajbože okolo pupka. Malé tetovanie si môžete dať v podstate hocikde, trebárs aj za ucho.

Jemné tetovanie na ruku

Ako sme si už povedali, na ruku sa hodí jemné tetovanie, napríklad na zápästie či na predlaktie. Tieto tetovania sú unisexové a nadčasové, stačí si vybrať motív či symbol, ktorý vás bude vystihovať. Trendové sú florálne motívy, aj čiernobiele aj farebné. Ak si trúfate, môžete si vybrať aj niečo abstraktné, dobrý tatér vám poradí čo bude vyzerať dobre aj v malom prevedení. Z módy nevyšli ani geometrické obrazce, galaxiou inšpirované motívy a všetko jemné a v čistých líniách.

Jemné tetovanie na ruku

Na čo treba myslieť pred prvým tetovaním

Určite si vyberte overeného tatéra! Nehľadajte ho podľa ceny –čím lacnejšie, tým lepšie. Skúsený tatér má oprávnene vyššie ceny, a to nielen kvôli svojej práci, ale cena sa odráža aj na materiáloch ktoré používa. Salón pred samotným zákrokom navštívte, skonzultujte svoje požiadavky, pýtajte sa na všetko čo vás zaujíma, a všímajte si aj hygienu salóna, predsa len , jedná sa o vaše zdravie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako si spraviť pedikúru doma

Pri lacných salónoch vám hrozí infekcia, alebo neesteticky pôsobiace tetovanie. Aj farba, ktorú tatér použije by mala byť schválená Európskou úniou. Existujú určité normy, ktoré sa dajú dohľadať na internete (pri lacných farbách z krajín mimo EÚ hrozia zdravotné riziká, a môžu v sebe obsahovať nikel, ktorý spôsobuje alergické reakcie). Veľa vám napovedia aj recenzie na konkrétny tatérsky salón.

Na čo treba myslieť pred prvým tetovaním

Pred tým ako si dáte spraviť tetovanie:

–          Dôsledne si overte salón aj tatéra, ktorý vás bude tetovať

–          Tetovanie si vyberajte dlhšie, nechoďte do toho len pocitovo

–          Umiestnenie vybratého tetovania konzultujte s tatérom, ten vám poradí

–          Malými symbolmi a florálnymi motívmi nič nepokazíte

–          V deň, kedy sa budete tetovať určite nepite alkohol ani neužívajte lieky

–          Informujte tatéra o prípadných zdravotných komplikáciách, či liekoch, ktoré užívate

–          Ak vám počas tetovania príde zle, alebo sa necítite dobre, okamžite informujte svojho tatéra

–          Pamätajte, tetovanie je na celý život!

Pred tým ako si dáte spraviť tetovanie:
Čo predstavuje proces tetovania?

Tetovanie je umenie vytvárania trvalých obrázkov alebo motívov na koži, ktoré sa dosahuje zavedením pigmentu do pokožky pomocou špeciálnej ihly. Táto forma umeleckého vyjadrenia má bohatú históriu a je súčasťou mnohých kultúrnych tradícií.

Aký je postup pri vytváraní tetovania?

Vytvorenie tetovania si vyžaduje odborné znalosti a zručnosti. Krokmi sú výber dizajnu, určenie umiestnenia tetovania na tele, dezinfekcia nástrojov, aplikácia šablóny na kožu, použitie tetovacej mašinky na zavedenie pigmentu pod kožu a starostlivosť o tetovanie po jeho dokončení.

Koľko času zaberá vytvorenie tetovania?

Čas potrebný na vytvorenie tetovania sa líši v závislosti od jeho veľkosti, zložitosti a umiestnenia na tele. Menšie a jednoduché tetovania môžu byť hotové za niekoľko minút, zatiaľ čo väčšie a komplexnejšie môžu vyžadovať niekoľko hodín alebo viacerých návštev.

Na akých častiach tela sa najčastejšie umiestňujú tetovania?

Tetovania sa môžu nachádzať takmer na akejkoľvek časti tela. Niektoré oblasti sú však obľúbenejšie alebo menej bolestivé ako iné. Medzi bežné miesta patria paže, zápästia, chrbát, nohy, rebra, hrudník a členky.

Ktoré druhy tetovaní sú najobľúbenejšie?

Najobľúbenejšie tetovania sa môžu líšiť podľa kultúrnych a módných trendov, ako aj osobných vkusov. Medzi populárne motívy patria geometrické tvary, kvety, symboly, nápisy, zvieratá a mytologické postavy.

Aké sú náklady na tetovanie?

Cena tetovania sa odvíja od jeho veľkosti, zložitosti, použitých farieb, umiestnenia na tele a reputácie tetovacieho štúdia. Malé a jednoduché tetovania môžu začínať od 50€, zatiaľ čo väčšie a komplexnejšie môžu stáť niekoľko stoviek alebo tisíc eur.

Ako sa líšia rôzne štýly tetovaní a metódy tetovania?

Na svete existuje množstvo štýlov tetovania, ako sú napríklad old school, realistika, geometria, akvarel, etnické vzory a minimalizmus. Tetovacie metódy sa môžu líšiť v použití techniky a nástrojov, od tradičných ručných postupov ako tebori v Japonsku alebo tatau v Polynézii, až po moderné metódy s použitím elektrických tetovacích zariadení. Voľba štýlu a metódy závisí od individuálnych preferencií a kultúrnych zvyklostí.