You are currently viewing Typy pedikúry
pedikura

Typy pedikúry

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Prichádza leto, a s ním aj čas odhalených chodidiel v letnej obuvi. Povedzme si na rovinu, vystavovať svetu zarastené nechty a zatvrdnuté päty nie je práve najlepší nápad. Pokiaľ si raz za čas nedoprajete pedikúru, radšej na otvorenú obuv zabudnite.

A vôbec sa nebavíme len o nalakovaných nechtoch, ide aj o zdravotný aspekt. Pravidelná starostlivosť o chodidlá sa vám vyplatí, nebudete trpieť plesňami na nechtoch či bolesťou na zatvrdnutých miestach. Preto by pedikúra nemala byť záležitosťou len letných mesiacov, ale počas celého roka. A týka sa to aj pánov. Skrátka a jasne, pedikúra by mala byť samozrejmosťou tak ako aj starostlivosť o nechty na rukách.

Dnes si povieme niečo o druhoch pedikúry, aké existujú, ktoré si môžu dopriať aj páni, a ktoré zvládnete aj v pohodlí domova. Čítajte ďalej.

Mokrá pedikúra

To je taká, pri ktorej si najskôr stvrdnutú kožu a nechty vymočíte v aromatickom kúpeli. V salóne vám pripravia voňavý kúpeľ nôh, a potom vám profesionálne vydrhnú stvrdnutú kožu, a upravia nechty. Či sa rozhodnete pre farbený lak je len na vás. Na záver vám nôžky ešte rozmaznajú hydratačným balzamom.

Mokrá pedikúra

Táto pedikúra je veľmi vhodná aj pre pánov. Nebojte sa, nikto vám nebude lakovať nechty. Odídete len so zdravo vyzerajúcimi chodidlami. Takúto pedikúru si môžete dopriať aj doma, minimálne raz za dva týždne. Vo malej vaničky s teplou vodou si hodíte soľ do kúpeľa alebo voňavú bombu (kúpite v každej drogérii), necháte 15 minút vymočiť, následne kožu obrúsite pemzou, nechty pilníkom, nalakujete ak chcete, a voilá! Domáca pedikúra je hotová.

Suchá pedikúra

Takzvaná prístrojová pedikúra. Doprajete si ju len v profesionálnom salóne, pretože sa pri nej používajú rôzne pedikérske prístroje. Tento typ pedikúry je vhodný pre všetkých ktorých trápia aj problémy s nechtami, plesne či potrebujú založiť šponu na nechty ( tá sa zakladá pri zarastenom nechte do kože). Tento typ pedikúry je samozrejme vhodný aj pre pánov.

Suchá pedikúra

Pedikérka vám nasucho obrúsi stvrdnutú kožu na chodidlách (toto brúsenie je 2x účinnejšie ako brúsenie pemzou), a tak sa zbavíte všetkých otlakov aj extrémne suchých miest. Potom na rad prichádza brúsenie nechtov (samozrejme jemnejšími brúskami). Môžete si zvoliť klasický, alebo gélový lak, alebo nemusíte nechty lakovať vôbec. A hydratačná bodka v podobe balzamu na chodidlá tiež nesmie chýbať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako si spraviť pedikúru doma

Francúzska pedikúra

Francúzska manikúra ani pedikúra nikdy nevyjú z módy, sú takou nesmrteľnou klasikou. Jedná sa o telový alebo jemne ružový podklad s bielymi špičkami nechtov. Treba však povedať, že dnes už máte na výber aj rôzne farebné variácie, a stále sa bude jednať o francúzsky štýl (napríklad biely podklad a ružové špičky, telový podklad a farebné špičky, je len na vás, čo si vyberiete).

Francúzska pedikúra

Pri francúzskej pedikúre by ste mali mať gélové nechty na nohách. Pretože len s gélom vám táto pedikúra vydrží upravená po dlhé týždne. Pedikérka vám najskôr upraví chodidlá suchou alebo mokrou pedikúrou, a potom prichádza na rad nanášanie gélového laku a jeho vytvrdenie v UV lampe. Takáto pedikúra pôsobí veľmi štýlovo, a vydrží ozaj dlho.