You are currently viewing Biele stoličky do kuchyne

Biele stoličky do kuchyne

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Bielej farby sa v interiéri sa celkovo dosť obávame. A to hlavne z dôvodu náchylnosti na ušpinenie. Na žiadnej inej farbe tak nečistoty nevidno, ako na bielej. Biela v kuchyni? Jedine tak na tanieroch. Kuchyňa je v domácnosti zrejme „najšpinavšie“ miesto. Veľmi málo ľudí si vie predstaviť biele stoličky a stôl do kuchyne, najmä ak sú v domácnosti ešte deti a nebodaj domáce zviera. No nie je to až také nepredstaviteľné. Pri správne zvolených materiáloch si môžete dovoliť do kuchyne aj biely jedálenský stôl a stoličky.

Dizajn stoličiek

Biela je farba čistoty, ale spájame si ju aj s vyšším dizajnom. Zrejme ste už aj vy videli v nejakých katalógoch krásne milionárske vily, a dizajn v interiéri bol ladený aj do bielej. Určite ste si pomysleli, aké nepraktické to musí byť v bežnom živote. Bielu si však v byte môže dovoliť každý, nemusí byť milionár. Bielu farbu si môžete zvoliť na doplnkoch, ale aj na stolovaní v kuchyni. Dodá jej punc elegancie a čistoty. Treba však vyberať správne materiály, skôr tie lesklé, ktoré sa ľahšie čistia. Matný povrch má tendenciu byť veľmi náchylný. Okrem toho, vedeli ste, že nemusíte zvoliť len sterilnú bielu? Aj bielej existuje niekoľko odtieňov – krémová, smotanová, perleťová, slonovinová kosť či s nádychom do siva alebo do žlta.

Biele stoličky

Plastové stoličky do kuchyne

Ak chcete zvoliť bielu po prvý krát, a vyberte si „bezpečnejšiu“ voľbu, a tou je plast. Nie je drahý, a v prípade ušpinenia vás to nebude až tak mrzieť. Navyše plast sa udržiava čistý naozaj jednoducho, stačí ho pretrieť saponátovou vodou. Biele plastové stoličky sa zrejme nehodia do vidiecky či provensálsky ladenej kuchyne, no do modernej a minimalistickej určite áno. Existuje mnoho druhov týchto plastových stoličiek, aj vo forme barových stoličiek, ktoré môžete zvoliť, ak musíte šetriť miestom. K bielym stoličkám dolaďte aj stôl podobného materiálu a farby, a nezabudnite na nejakú väčšiu dekoráciu v strede stola, biela farba si priam žiada oživenie v podobe farieb.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: NAJKRAJŠIE KUCHYNE , MODERNÉ VCHODOVÉ DVERE

Drevené stoličky do kuchyne

Drevené stoličky spolu s dreveným stolom sú veľmi vďačným kúskom. Pôsobia prirodzene, a hodia sa do kuchýň zariadených aj v prírodných tónoch. Biela im dodá oživenie, no nebude pôsobiť umelo ako plast. Drevo sa aj jednoducho čistí, pretože je namorené špeciálnym lakom, takže špina sa na ňom neudrží. Pozor si treba dať pri stoličkách len pri čalúnení, radšej zvoľte nejaké tmavšie. No ak máte len klasické drevené stoličky, je dobré na ne dať nejaký podsedák aby sa vám pri jedle pohodlne sedelo. Drevený stôl a stoličky by mali spolu nejako ladiť. Na drevený stôl sa hodí kytica lúčnych kvetov aj misy s ovocím. A dokonca nemusíte kupovať ani novú jedálenskú sadu. Stačí ak máte starší stôl a stoličky a chcete im dať novú tvár, stačí ich premaľovať na bielo.