You are currently viewing Najkrajšie kuchyne

Najkrajšie kuchyne

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

V kuchyni niekedy trávime celé dni. Nielen varením, ale ak ju máme spojenú s jedálňou, v tom prípade je aj spoločenskou časťou domu. Niekedy je kuchyňa pokračovaním obývacej časti, a tak máme k dispozícii jednu veľkú miestnosť, ktorá si plní svoju spoločenskú no zároveň aj pracovnú funkciu. Kuchyňa sa dá zariadiť na 100 spôsobov, ide o to, aby vyhovovala najmä vám. Ideálne je ak si kuchyňu môžete zariadiť od nuly, vybrať dlažbu, okná  a podobne, no nezúfajte, aj pri prerábke sa dá za starej kuchyne spraviť úplne nová. Moderné, vidiecke, minimalistické či vintage, všetky sú krásne. Dnes sa spolu pozrieme na moderné a nadčasové kuchyne, ktoré sa hodia do bytu aj domu.

Sivo biela kuchyňa

Sivo bielou kombináciou sa nikdy nedá nič pokaziť. Ak ste sa bielej v kuchyni vyhýbali, už nemusíte. Len ju treba správne dávkovať. Biela je farba čistoty, a tak bude pôsobiť aj vaša kuchyňa. Aby nepôsobila sterilne, treba to vyvážiť napríklad sivou. Sivá je neutrálna farba, a tak sa táto kombinácia hodí aj do kuchyne spojenej s obývačkou.

Neutrálne zariadená kuchyňa nebude „biť do očí“, a vy si tak môžete zariadiť obývaciu časť v odvážnejších farbách, ideálne ak sa bude biela či sivá opakovať aj niekde v obývačke, takto splynú do jedného celku. Ak sa bojíte ako budete bielu v kuchyni čistiť aby si zachovala svoju žiarivosť, vyberte si trebárs len biele kuchynské doplnky, a zvyšok zlaďte do odtieňov sivej.

Sivo-biela kuchyňa

Bielo hnedá kuchyňa

Bielo hnedá kombinácia je stálicou už dlhé roky, a hnedá kuchyňa tak ľahko nikdy nevyjde z módy. Hnedá je neutrálna zemská farba, čo sa do kuchyne neskutočne hodí. Môže sa opakovať napríklad na tmavšej podlahe, a kuchynská linka môže byť zase vo farbe cappuccino. Hnedá farba vynikne práve keď farebne graduje.

Bielu môžete použiť na oknách, dverách či na kuchynských doplnkoch, a ak by sa vám celá kuchyňa zdala trochu nudná, nikde nie je napísané, že ju nemôžete ozvláštniť aj inými farbami. Čo hovoríte na zelenú v podobe rastlín? Do kuchyne sa hodia odolné rastliny s veľkými listami ako napríklad svokrin jazyk, ale aj mini zelenina a bylinky v kvetináčoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: STÔL A STOLIČKY DO MALEJ KUCHYNE , KUCHYNSKÉ LINKY , AKÝ STÔL DO JEDÁLNE

Hnedé kuchynské linky

Hnedá kuchynská linka je ako sme si povedali, veľmi nadčasová. Medzi jej výhody patrí aj, že sa ľahko kombinuje aj s inými farbami, okrem bielej aj s čiernou,  či dokonca červenou. Záleží hlavne na tom, akej hnedej dáte prednosť. Existuje niekoľko odtieňov, ako napríklad tmavá zemná hnedá, cez farebnejšie vínové odtiene, jemnejšiu cappuccino až po svetlú béžovú.

Práve béžová kuchyňa je skvelá ak máte menšiu miestnosť a chcete ju opticky zväčšiť. K béžovej sa hodí aj tmavšia hnedá, a viete si ju zladiť ako do vidieckeho, tak aj moderného štýlu. Záleží na vás akej linke a kuchynským doplnkom dáte prednosť. Béžová dobre ladí aj s metalickými doplnkami. Najkrajšia je samozrejme béžová linka so zabudovanými spotrebičmi.