You are currently viewing Kuchynské linky

Kuchynské linky

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Každý má doma kuchynskú linku, o tom niet pochýb. Niektorí ľudia bývajú verní tej svojej aj pár desiatok rokov, iný ju menia pravidelne podľa toho, ako sa mení aj dekor kuchyne. Každý ju využíva skoro denne, keď už nie na veľké varenie, tak aspoň na prípravu drobností, preto by sme pri jej výbere mali byť dôsledný. Okrem estetickej stránky je dôležitá aj funkčnosť. Tiež sa jedná o väčšiu finančnú investíciu, a tak ju skrátka chceme vybrať správne. Mimochodom viete, čo všetko spadá pod kuchynskú linku? Kuchynská linka je vlastne zostava rôznych skriniek, poličiek, pracovných dosiek, priestorov na spotrebiče a mnohých iných drobností, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídeme. Poďme sa pozrieť na to, ako kuchynskú linku vyberať.

Rohové kuchynské linky so vstavanými spotrebičmi

Rohové linky sú veľmi praktické, pretože nimi dokážete ušetriť miesto. Moderné rohové kuchyne sú veľmi obľúbené, a obsahujú všetko potrebné. Kovania, skrinky, poličky, pracovnú dosku, drez (môže byť nerezový alebo kameninový), odkvap, zväčša mávajú elektrickú rúru, sklokeramickú varnú dosku, komínový odsávač pár, vstavanú chladničku aj umývačku riadu. Takéto riešenie je vhodné pre tých, čo nemajú v kuchyni miesta nazvyš, ale aj pre tých, čo chcú ušetriť. Vstavané spotrebiče navyše zapadnú do presne určených miest. Pred kúpou si môžete s predajcom ujasniť, ktoré spotrebiče chcete, v niektorých prípadoch sa dajú robiť mierne zmeny. Takáto kuchynská linka vám vydrží pár desaťročí, treba sa hlavne zamerať na kvalitné vyhotovenie aj kvalitné spotrebiče.

Rohová kuchynská linka

Moderné rohové kuchynské linky

Máte radi luxusnejšie materiály a chcete si dopriať voľnosť v podobe výberu spotrebičov? V tom prípade si zaobstarajte len základnú kuchynskú linku bez spotrebičov. Aj do malej kuchyne môžete vložiť trochu luxusu v podobe materiálov. Napríklad sklené pracovné dosky sa dajú dostať v rôznych farbách, ale aj s grafickým tlačeným vzorom. Kuchynská linka môže kombinovať drevo a kov, a obloženie za linkou si tiež môžete vybrať podľa seba. Tradičný keramický obklad dostanete aj v imitácii mramoru. Veľmi luxusne pôsobia tmavé tóny so zlatými detailmi. Ak máte k dispozícii veľký priestor v rámci kuchyne, môžete si dopriať luxus v podobe dvoch umývadiel alebo veľkého pracovného ostrovčeka vyrobeného z mramoru, alebo jeho imitácií. Iste ste už podobné kuchyne videli vo filmoch či magazínoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimné záhrady , Najkrajšie štýly obývačky , Aký koberec do obývačky?

Kuchynské linky vidiecky štýl

Do vidiecky ladeného domu alebo na chatu ťažko zakomponujete modernú či minimalistickú kuchyňu. Žiada si to niečo „teplejšie“. Vo vidiecky ladenej kuchyni je radosť variť, a ideálne je ak máte k dispozícii aj dostatok denného svetla. Biela rohová kuchynská linka vyrobená z dreva dodá vašej kuchyni to správne čaro. Keramický obklad nájdete aj so vzormi, a tak celú kuchyňu môžete zladiť do biela za použitia jemných modrých, ružových, zelenkavých či lila odtieňov. Nezabudnite na funkčné doplnky v podobe slamených košíkov, keramiky či drevených doplnkov do kuchyne, a určite nesmiete zabudnúť ani na kyticu lúčnych kvetov či misu čerstvého ovocia ako dekoráciu. Vedeli ste, že do vidieckej kuchyne môžete nakombinovať aj retro spotrebiče? S bielou linkou sa pekne zladia.