You are currently viewing Koberec do detskej izby pre chlapca
koberec

Koberec do detskej izby pre chlapca

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Chlapi sa od útleho veku radi hrajú na zemi s autíčkami, legom či s rôznymi superhrdinami. Poväčšine mávajú aj oveľa viac energie, a radi behajú po izbe, preto je výber koberca dôležitý nielen kvôli dizajnu, ale aj bezpečnosti. Pre malé batoľa voľte extra mäkký koberec, ale vyhýbajte sa tým s príliš dlhým vláknom, rôzne malé kúsky lega by sa v ňom mohli stratiť, a čo je horšia bolesť ako keď stupíte na kocku z lega? A nezabudnite pri výbere zohľadniť aj kritérium, ako ľahko sa koberec udržiava. Je dosť možné, že pri chlapcoch ho budete musieť čistiť často.

koberec
Detský koberec – autodráha

Detský koberec autodráha

Skvelou vychytávkou do chlapčenskej detskej izby býva koberec s dizajnom autodráhy. Tento koberec býva zvyčajne obdĺžnikový, a je na ňom potlačená autodráha aj s parkom, zastávkami, a rôznymi maličkosťami, ktoré dieťa zabavia aj na pár hodín. Býva krásne farebný a dieťa sa na ňom zabaví aj samé, alebo aj s kamarátom. Nezabudnite mu ku kobercu kúpiť aj sadu autíčok, veľmi sa poteší. Takýto koberec s chlapcom aj vyrastie. Od prvého roku života až do základnej školy sa na ňom rád prehrá. A jedna dobrá správa pre vás- aj vďaka bohatej farebnosti koberca na ňom nie sú vidieť žiadne menšie nečistoty, takže vydrží dlho ako nový.

Sivý koberec do detskej izby

Veľa rodičov namiesto klasickej bledomodrej ladí izbu svojho novonarodeného syna do neutrálnejších farieb. Okrem toho, že je to trendom posledných sezón v interiérovom dizajne, je to aj praktické riešenie. Napríklad béžové steny so sivými doplnkami v podobe koberca a nábytku, s kontrastnými farebnými detailmi ako písacie potreby, hračky, úložné boxy a podobne, spolu tvoria nadčasový celok, ktorý bude rásť spolu s dieťaťom. V tomto prípade stačí vekom vymeniť len posteľ, pridať písací stôl so stoličkou a zmeniť detaily. Nemusíte meniť celú detskú izbu. Sivá je neutrálna farba, no uvidíte na nej každú nečistotu, preto sivý koberec treba často vysávať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Aký koberec do obývačky , Vnútorné rolety , Čo vysadiť do okrasnej záhrady?

Okrúhly koberec do detskej izby

Pokiaľ musíte šetriť miestom, lebo máte malú detskú izbu, ideálny je pre vás okrúhly koberec. Aj keď ho položíte do stredu, izba nebude pôsobiť preplnená. Samozrejme, na výber máte niekoľko druhov a veľkostí okrúhleho koberca. Od mini koberčekov, až po tie veľké. Veľmi príjemne na dotyk pôsobí aj koberček z jemného plyšu, dieťa sa na ňom bude rado hrať. Okrúhly koberec v strede izby môžete vybrať aj v kontrastnej farbe, napríklad fialovej, pôsobí to veľmi efektne. Dobré je, ak sa farba opakuje aj na iných detailoch v izbe, celá izba bude vyzerať harmonicky. Mimochodom, vedeli ste, že fialová je farba, ktorá ukľudňuje a podnecuje v deťoch kreativitu? Ideálne do chlapčenskej izby.