You are currently viewing Vnútorné žalúzie
Vnútorné žalúzie

Vnútorné žalúzie

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Medzi ďalší skvelý typ vnútorného tienenia patria vnútorné žalúzie. Výrobcovia ponúkajú veľa druhov žalúzií s rôznymi stupňami tienenia, lamiel a materiálov. Už to nie sú len klasické sivé nevzhľadné lamely, na ktoré akurát tak sadá prach. Trh s tieniacou technikou neskutočne pokročil a každý si vyberie to svoje. Výhodou žalúzií je, že prístup svetla si viete regulovať. Poďme sa spolu pozrieť na tie najobľúbenejšie vnútorné žalúzie na trhu.

Lamelové žalúzie

Toto sú tie klasické žalúzie, aké si predstavíte pri tomto slovnom spojení. Tieto klasické, no stále moderné žalúzie sa využívajú nielen v bytoch, domoch ale aj kanceláriách či predajniach. Vyzerajú sofistikovane, sú prakticky bezúdržbové a odolné voči vlhkosti. Preto sú ideálne aj do miestností ako kuchyňa a kúpeľňa. Vnútorné lamelové žalúzie sa ovládajú manuálne, avšak dnešné už bývajú bez nepraktických laniek. Ovládajú sa ľahko uchopením za spodnú lištu. Veľkosť lamiel či rozmery žalúzií si viete vybrať na mieru, nájdete tak žalúzie aj na atypické okná. Ich montáž trvá len niekoľko minút, a zvládnete ju aj sami. Lamely bývajú vyrábané z hliníka.

Vnútorné žalúzie

Plissé žalúzie  

Medzi tieto vnútorné okenné žalúzie patria aj plissé, ktoré vás očaria hneď na prvý pohľad. Podobne ako v móde, ak pri žalúziách znamená plissé nazberkaný efekt. Tienenie v tomto prípade zabezpečuje špeciálna spevnená plisé látka, ktorú si viete vytiahnuť alebo zrolovať do akejkoľvek polohy. Tieto si dokonca viete namontovať nielen na okno, ale aj dvere. Poskytujú skutočne dobrú úroveň tienenia a vybrať si môžete rozmer na mieru. Štandardne sa dodávajú v bielej farbe, no nájdete aj farebné, čierne či krémové. Vedeli ste, že plisé žalúzie sú ideálne práve na strešné okno v podkroví?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Sieťky na dvere, Rolety,

Vonkajšie rolety, Sieťky na okná

Vertikálne vnútorné žalúzie                                                                                            

Už ste počuli o týchto netradičných žalúziách? Priestoru dodajú úplne iný rozmer, a ak si ich zaobstaráte v žiarivej farbe, skvele oživia celý interiér. Ako názov napovedá, rolujú sa vertikálne, pomocou šnúrky a retiazky. Lamela na týchto žalúziách má štandardné rozmery lamiel 127 mm a 80 mm. Vyrobené sú z odolnej látky, a stupeň tienenia si samozrejme môžete regulovať. Veľmi efektne vyzerajú ak sú v celej dĺžke okna, a napríklad pri francúzskych oknách sa končia až na zemi. Viete si ich namontovať aj sami, hoci potrebujete nejaké tie technické zručnosti. Sú ideálne do obývačiek a kancelárií.