You are currently viewing <strong>Moderné podlahy do bytu</strong>

Moderné podlahy do bytu

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

V dnešnej dobe sa naozaj nedá sťažovať na nedostatočný výber podláh. Podlahy si viete vybrať do každej miestnosti, a aj tie lacnejšie druhy už oplývajú kvalitou, aká v minulosti nebola samozrejmosťou. Trh sa skrátka musel prispôsobiť vysokým nárokom zákazníka aj konkurencii. Nájdete či už vinylové, korkové, drevené, mramorové alebo liate podlahy, v rôznych farebných kombináciách a vzoroch. Líšia sa aj spôsobom pokládky. Dnes sa spolu pozrieme na tie najpopulárnejšie moderné podlahy do bytu.

Plávajúca podlaha sivá

Asi najobľúbenejšia na Slovensku je plávajúca podlaha. Už iste viete, že „plávajúca“ sa jej hovorí kvôli spôsobu pokládky, kedy sa kladie pomocou clip – in spojov na voľno, teda bez akýchkoľvek spojovacích materiálov. Vďaka tomu nadobúda dojem, že po podlahe „pláva“. Tento typ podlahy je taký obľúbený aj pre to, že sa pod ňu veľmi jednoducho inštaluje podlahové kúrenie. Ak hľadáte moderné podlahy do obývačky, detskej izby, spálne či kuchyne, práve plávajúca podlaha je tá pravá.

Plávajúca podlaha sa vyrába z materiálu laminát, ktorý je veľmi ekonomický, trvácny a odolný. Podlaha sa odspodu skladá zo zadnej vrstvy, ktorá sa označuje aj ako nosná doska, jadra, dizajnovej vrstvy, ktorá určuje farbu podlahy a vrchnej priehľadnej – ochrannej vrstvy. Univerzálna je sivá farba plávajúcej podlahy, ktorá sa dá dostať vo viacerých odtieňoch, a aj s leskom alebo bez. Sivá je skvelá v tom, že sa hodí do každej izby a dá sa jednoducho dizajnovo doladiť s inými farbami.

Drevená podlaha do bytu

Najlacnejšie liate podlahy

Liate podlahy sú skvelým riešením pre všetkých, ktorí chcú mať kvalitu za pár korún. Materiál na liate podlahy sa udáva viacero materiálov, medzi inými aj betón, epoxid (alebo epoxidová živica) a pandomo (typ vinylu). Liate podlahy sú skvelé vo viacerých smeroch – sú odolné voči vode, jednoduché na údržbu, s možnosťou protišmykovej úpravy, sú tiché, UV stabilné, flexibilné a odolné, pričom zvládnu aj vysoké zaťaženie.

Liate podlahy sú okrem iného aj dizajnovo zaujímavé, a to hlavne pre to, že na nich vedia výrobcovia vykúzliť doslova akýkoľvek dekor. Či už farebný, s 3D efektom, grafický alebo prírodný kameň. Takúto podlahu si viete dať ako napodobeninu mramoru aj do kúpeľne, či ako veselú farebnú podlahu do detskej izby. Možnosti sú nekonečné. Tie najlacnejšie stoja len pár metrov na m2.

Drevený vzor podlahy

Drevená podlaha je považovaná za jednu z najzdravších ale aj najluxusnejších. Drevo pretože je to prírodný materiál, a časom ešte aj získava na hodnote. No dajú sa nájsť aj podlahy s dekorom dreva. Sú vyrobené z vinylu, a hodia sa dokonca aj pre vysoko zaťažované priestory. Pri drevenej podlahe sa jedná zvyčajne o parkety, pričom aj systém pokládky je iný. Parkety sa musia ukladať v presne určenom smere, pričom sa používajú aj prechodové lišty na parkety. Pokladanie vinylovej podlahy je oveľa jednoduchšie, a to sa pozitívne odrazí aj na cene.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: TYPY PODLAHY , PODLAHY DO DOMU

Pri vinylovej podlahe sa dajú okrem dekoru dreva vybrať aj iné vzory a farebné kombinácie. Pri tomto type podlahy nezabudnite na vnútorné rohové lišty. Tieto lišty môžu byť v rovnakej alebo kontrastnej farbe, a tvoria akýsi ochranný prechod medzi stenou a podlahou. Drevený vzor podlahy zvyčajne reflektuje aj reálnu kresbu dreva, napríklad buka či duba. Všetky tieto podlahy sú moderné a ich výhodou je mnoho dizajnových možností, ako aj výhodná cena.