You are currently viewing <strong>Ako najrýchlejšie schudnúť z brucha</strong>

Ako najrýchlejšie schudnúť z brucha

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Brušný tuk je najnebezpečnejší. Prečo? Pretože obaľuje všetky životne dôležité orgány, ako je pečeň, žalúdok, slezina, črevá a spôsobuje zvýšený cholesterol, vysoký krvný tlak, zvyšuje riziko diabetu II. stupňa a riziko rakoviny. Tento tuk sa nazýva aj viscerálny, a zbaviť sa ho je oveľa ťažšie ako si myslíme, a to najmä vo vyššom veku. Je to však veľmi dôležité, ak si chcete zlepšiť zdravie a predĺžiť život. Nejde to tak rýchlo, a hlavne chudnúť by sme mali plánovane a nie s pomocou drastických diét, pretože tie sú spúšťačom neskoršieho jojo efektu. V tomto článku sa dozviete ako schudnúť z brucha raz a navždy.

Rýchla diéta na brucho

Neexistuje. Je zdravšie chudnúť pomalšie, no čo môžete spraviť, je na začiatok si dať menšiu očistnú kúru a potom pokračovať v chudnutí za pomoci zdravej stravy a športu. Pri brušnom tuku je dôležité najmä prebrať spomalený metabolizmus k životu. Na začiatok si dajte jeden až dva dni na zeleninových šťavách, prípadne zeleninových vývaroch a bylinkových čajoch, to metabolizmus naštartuje. Nezabudnite na nejaký kardio pohyb, ako je beh, rýchla chôdza či plávanie.

Po rýchlom detoxe sa dostanete do fázy kedy budete určite hladný, no pokúste sa prejsť na diétu, ktorá je dlhodobo udržateľná a zdravá. Nie je to klasická diéta, ale zdravá strava, ktorá pozostáva najmä zo zeleniny, ovocia, chudého mäsa, rýb, vajíčok, kvalitných mliečnych výrobkov a celozrnného pečiva a cestovín. Musíte sa vzdať všetkého rafinovaného cukru, limonád, polotovarov, konzerv, fast foodu, bieleho pečiva aj tučného mäsa a tučných mliečnych výrobkov. Kilá pôjdu dole ani sa nenazdáte. Nesmiete zabudnúť na pohyb každý deň, keď už nie šport, tak aspoň polhodinová prechádzka.

Diéta na brucho

Zdravý obed na chudnutie

Aj pri chudnutí sa treba najesť tak, aby ste boli sýty. Inak vás to bude lákať za nezdravými maškrtami. Apropo, maškrty. Tie sa dajú pripraviť aj v zdravších verziách, na internete nájdete mnoho inšpirácie. Čo sa týka jedál, mali by ste si dať zdravé raňajky, to je základ. Môžu to byť vajíčka v akejkoľvek podobe, avokádový toat, vločky, ovocie či jogurt. Obed by mal byť z celého dňa tým najväčším jedlom. Je oveľa jednoduchšie ak si zdravý obed vopred pripravíte, bude to pre vás oveľa jednoduchšie udržať si stravovací plán aj počas pracovného týždňa.

Na obed sa hodí chudé kuracie, hovädzie mäso či ryba ako losos alebo tuniak. Vyberajte si lokálne a čerstvé potraviny. Nesmie chýbať zelenina či už v podobe šalátu alebo dusená či grilovaná. Ako prílohu môžete zvoliť špaldové cestoviny, quinou, batáty alebo inú nízkosacharidovú prílohu. V obchodoch už nájdete mnoho zdravých potravín a alternatív. Večera by mala byť ľahšia ako obed, a môžete zvoliť tiež nejaké chudé mäso so zeleninou alebo šalát s kuskusom a podobne. Keď vás prepadne hlad počas dňa, môžete si pripraviť malé snacky v podobe orieškov či ovocia. Nezabudnite na pitný režim počas celého dňa.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: STAROSTLIVOSŤ O ŠTENIATKO , NÁPADY NA DARČEKY PRE DETI

Lieky na chudnutie brucha

Niekedy, keď máte obezitu 2.stupňa čo je závažný stav, vám lekár môže predpísať lieky na chudnutie. Tieto lieky zrýchľujú metabolizmus, a sú výlučne na lekársky predpis. Neskúšajte si kupovať lieky na chudnutie sami na internete, je to nebezpečné. Ak hľadáte nejakú prírodné doplnky na podporu chudnutia tak sa poobzerajte po čili, kurkume či zázvore. Tieto koreniny podporujú spaľovanie. Ďalej si môžete v lekárni kúpiť rôzne bylinkové čaje a vitamínové doplnky na podporu chudnutia, ktoré obsahujú zelenú kávu, kofeín, L – carnitín a podobne. No pamätajte, za vás sami o sebe neschudnú. Tieto doplnky sú len podpora na vašej ceste za krajším a zdravším telom.