You are currently viewing <strong>Nápady na darčeky pre deti</strong>

Nápady na darčeky pre deti

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Ak máte deti, malých súrodencov, vnúčatá, neterky, synovcov či krstňa, určite viete, že vianočné darčeky obľubujú najviac práve deti. S ich nefalšovanou a úprimnou radosťou sa nedá nič porovnať. V tomto článku sme si pre vás pripravili taký malý manuál, vďaka ktorému sa vám podarí kúpiť praktické a pekné darčeky pre deti, ktorým sa potešia aj ich rodičia. A ak ešte k darčeku pribalíte nejakú dobrú sladkosť či malú hračku, deti budú vo vytržení.

Detské vianočné oblečenie

Vianočné oblečenie je niečo, čo môže dieťa nosiť od novembra v podstate až celú zimu. Ale špeciálny význam má predsa len na Vianoce. Čo všetko sa myslí pod vianočným oblečením? Od pohodlných mäkučkých detských pyžamiek, v červenej, s motívmi Santa Clausov, sobov a iných vianočných tém, cez vianočné tematické svetre, ktoré nájdete vo všetkých veľkostiach pre celú rodinu. Spravte si z vianočného oblečenia tradíciu, ktorú si všetci oblečiete buď na Štedrý večer alebo v iný vianočný deň. Na trhu skutočne nájdete obrovské množstvo krásnych a kvalitných detských vecičiek.

Darčeky

Gumené čižmy detské

Deti potrebujú kvalitnú obuv, a takou sú aj detské čižmy. Pred kúpou darčeka si skúste u dieťaťa nenápadne zistiť aké sú jeho obľúbené farby, motívy či rozprávkové postavičky, a podľa toho aj vyberajte. Kvalitné gumené čižmy bývajú aj zateplené, takže vydržia dážď aj zimu. Nezabudnite kúpiť správnu veľkosť, detská noha rastie každý mesiac. Je lepšie vybrať o pol čísla väčšie, aby detská noha mala dostatok miesta a zmestila sa aj hrubšia ponožka. Ešte väčšiu radosť dieťa bude mať ak do čižmičky niečo malé schováte.

Hračky pre chlapca

Darčeky pre chlapca vyberajte podľa veku. Pre najmenšie deti sú vhodné skôr hračky , ktoré sa skladajú z jedného dielu, než z menších kúskov. Skvelé sú aj Montessori alebo drevené hračky, ktoré slúžia zároveň aj na rozvoj motorických schopností. Lego môžete kúpiť už od veku 3 rokov, no u predajcu si overte vhodnosť stavebnice pre tento vek. No môžete si byť istý, že Lego a stavebnice potešia každého chlapčeka.

Väčších chlapcov očaria aj technickejšie hračky, ako napríklad puzzle, auto či vlaková dráha ale aj drobná elektronika, záleží od veku aj preferencií rodičov. Nie každý chlapec je technický typ, niektorí sú viac umelecky založení. Rozmýšľali ste napríklad nad setom pre malého maliara? A u športovo založených detí zabodujete aj loptou, teniskami, športovým oblečením či vybavením.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako zariadiť malú izbu , Krúžky pre deti od 4 rokov , Detské koberce pre dievčatá

Hračky pre dievča

Dievčatá v každom veku sa hračky vyberajú jednoducho. Zvyčajne všetky dievčatká majú radi bábiky, a tak Barbie domčekom určite nič nepokazíte. Ak chcete svoje dieťa od útleho veku rozvíjať a viesť k umeniu či športu, vyberajte aj hračky podľa toho. Dievčatká sa radi parádia, a preto vhodne zvolené šatočky či topánočky určite zožnú úspech. Ak chcete spolu ladiť, vyberte napríklad rovnaký sveter ako máte vy, a dievčatko bude vašou kópiou. Momentálne je tento trend veľmi populárny.

Okrem toho, aj dievčatá majú radi puzzl, alebo aj pekné obrázkové knižky. Mimochodom na trhu nájdete skutočne veľké množstvo rôznych hudobných knižiek, omaľovánok, knižiek s nálepkami a podobne. Malé parádnice určite potešíte kaderníckym setom alebo setom, pri ktorom sa môžu zahrať na módne návrhárky. Možností je neúrekom.