You are currently viewing Krúžky pre deti od 4 rokov

Krúžky pre deti od 4 rokov

  • Post category:Tips
  • Reading time:6 mins read

Dieťa od 4 rokov už býva poväčšine veľmi aktívne, rado behá a rado sa hrá. Zároveň je toto vek, kedy môže mať obdobia vzdoru, čo znamená plač, aby si vynútilo svoje. Samozrejme, každé dieťa je iné, no každé dieťa by malo mať určitú aktivitu, na ktorú sa bude tešiť, a ktorá ho naučí nejakým pravidlám. V tomto veku je ideálne začať aj so športom, pretože sa dieťaťu začína rozvíjať koordinácia, a práve šport v tom môže veľmi napomôcť. Okrem toho, deti sa naučia aké je to byť v kolektíve, nájdu si kamarátov a prehĺbia sa im sociálne zručnosti, ale aj zlepší slovná zásoba. Bude to ľahšie aj pre rodičov, keď príde čas na škôlku a školu. Dnes si povieme, aké športy sú vhodné pre tie najmenšie deti.

Šport pre deti od 4 rokov

Nie každé dieťa bude športový nadšenec, preto v tomto veku skôr rodičia skúšajú čo áno a čo nie. Najväčšou úlohou je vzbudiť v dieťati lásku k pohybu, nie od neho očakávať nejaké športové rekordy. Malé deti ešte presne nevedia či ich šport baví, alebo nie, chcú sa hlavne hrať, a v tomto duchu by mal prebiehať aj športový krúžok. V útlom veku, v podstate už od narodenia mnohé mamičky chodia s bábätkami na plávania, a ak to dieťatko baví, nie je dôvod nepokračovať.

Ako spoznať, že dieťa šport nebaví? Vo veku od 4 rokov vám to už vie povedať aj samo, no po prvej hodine to netreba hneď vzdávať. No ak dieťa plače, a na krúžok vyslovene nechce ísť, zrejme treba zvážiť, že tento druh športu mu nepasuje. Nie každé dieťa športy vyslovene bavia, pokiaľ nie, netreba ich k tomu siliť a stačí s ním chodiť pravidelne na prechádzky a na detské ihrisko. Sami spoznáte, čo je pre vaše dieťa najlepšie.

Detský šport

Športová príprava pre deti

Ak viete, že vaše dieťa šport baví, a viete si predstaviť rozvíjať jeho talent aj do budúcnosti, môžete ho zapísať do hokejového alebo futbalového klubu. Ročne vás to síce bude stáť nejakých pár stovák, no mnohé športové kluby na začiatku výstroj požičiavajú za pár eur. Na začiatok je to istejšie riešenie, ako hneď kupovať drahú výstroj. Netreba zabúdať ani na to, že dieťa v tomto veku rýchlo rastie, a tak mu treba často meniť nielen športovú obuv a oblečenie, ale aj rakety, hokejky a podobne.

Medzi športy, ktoré sú vhodné aj pre menšie deti patrí už spomenuté plávanie, futbal, hokej, a všetky druhy kolektívnych športov. Skoro všetky malé slečny baví aj tanec, balet či gymnastika. Rôzne hry s loptou či skákanie bude deti baviť viac ako si myslíte. Chlapcov určite budú baviť základy športov ako napríklad karate. Vedeli ste, že existuje aj detská joga? Vyučuje sa zábavnou formou, a deti sa učia rôzne pozície zvieratiek. Každý šport je v niečom špecifický, no všetky rozvíjajú v dieťati lásku k pohybu a pomáhajú mu vo vývoji.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: NAJPOSLUŠNEJŠIE PLEMENÁ PSOV , AKO ZARIADIŤ MALÚ IZBU , DETSKÉ KOBERCE PRE CHLAPCOV

Krúžky pre deti od 2 rokov

Malé detičky vo veku od 2 rokov sú stále odkázané na prítomnosť rodičov, preto by ho mali viesť k pobytu na čerstvom vzduchu. Každodenné prechádzky by mali byť samozrejmosťou. Dieťa ešte dlhé túry do hôr nezvládne, no menšie prechádzky určite. Tak isto ho môžete pomaly učiť bicyklovať sa na štvorkolke. Veľmi dobré pre malé deti je aj detské ihrisko, kde sa môžu vyblázniť na rôznych preliezkach, a spoznať nových kamarátov.

Rodičia, čo žijú v meste majú možnosť chodiť s deťmi na rôzne športové aktivity spoločne. Takéto malé dieťa sa nedokáže sústrediť viac ako 10 minút, preto by mal byť krúžok prispôsobený veku dieťaťa. Okrem toho je skvelé občas zobrať dieťa aj na vidiek, a spoznávať s ním zvieratká a okolitú prírodu. Dieťatko si tak vytvorí pozitívny vzťah nielen k športu, ale aj k prírode.