You are currently viewing Sieťky na dvere
Sieťky na dvere

Sieťky na dvere

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Prišlo leto, a otravný hmyz začal zase „úradovať“. Väčšina ľudí si cháni okná, ale už menej  dvere. Pritom veľa múch a komárov sa dnu dostane práve cez dvere. Ak máte napríklad dvojité vchodové dvere, a počas dňa nechávate jedny úplne otvorené, sieťka by mala byť samozrejmosťou. Alebo dvere na terase, ak by ste ich otvorili večer bez sieťky, hneď máte v obývačke všetku háveď sveta. Dnes sa spolu pozrieme na všetko, čo by ste mali o sieťach proti hmyzu na dvere vedieť.

Ak chcete o sieťkach vedieť viac, určite sa pozrite na stránku BEZHMYZU.SK

Posuvná sieťka na balkónové dvere

Pekné počasie priam láka na trávenie času na balkóne alebo terase. Posuvná sieťka na dvere je určená na francúzske balkónové dvere alebo iný posuvný balkónový systém. Tento systém funguje kvalitne a bez zadrhávania. Za ten čas, čo sa dostanete von, dovnútra sa neprešmykne žiadny otravný hmyz. Vodiaci profil býva vyrobený z hliníka, čo je najkvalitnejšia varianta (na trhu však nájdete aj lacnejšie plastové).

Pre vylepšenie posuvnej sieťky sa na jej spodku nachádza štetina, ktorá umožňuje lepšie kĺzanie a zároveň slúži aj ako vytesnenie proti mravcom napríklad. Posuvné sieťové dvere sa dodávajú s madlom buď z vonkajšej, vnútornej strany alebo z oboch strán, výber je len na vás. Vybrať si môžete z viacerých farieb profilov (čierna, biela, antracitová), a samotná sieťka býva klasická šedá alebo čierna.

Sieťka na dvere

Plisse sieťka na dvere

Medzi siete na balkónové dvere patrí aj tá plisse. Jedná sa o plisse efekt (nazberkaný), ktorý táto sieťka má. Toto esteticky pôsobiace a populárne riešenie je zároveň aj veľmi účinnou ochranou pred hmyzom. Plisse sieťku si môžete vďaka variabilným rozmerom prispôsobiť na dvere, ale aj na okno. Jej montáž je jednoduchá, nenáročná a rýchla.

Plisse sieťka taktiež prichádza spolu s hliníkovým alebo plastovým dizajnom v rôznych farbách. Plisovaná sieťovina je okrem toho ešte aj vystužená oceľovým vláknom, a dodáva sa tiež sivá alebo čierna. Keďže sa jedná o nadštandardné riešenie, tomu zodpovedá aj jej cena, ktorá je o niečo vyššia ako u klasických sieťok. Konštrukčné prevedenie je jednokrídlové – otvára sa z pravej alebo ľavej strany rámu. Keď už raz plisse sieťku nainštalujete, nemusíte ju každú sezónu skladať dole.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Markízy na balkón a na terasu , Hliníkové pergoly , Izolácia balkóna

Magnetická sieťka proti hmyzu

Počuli ste už o tomto ekonomickom riešení? Medzi siete proti hmyzu na balkónové alebo vchodové dvere patrí aj táto stálica. Inštaluje sa veľmi ľahko, a zvládne to ktokoľvek. Predtým, ako si ju kúpite, dôkladne si premerajte parametre dverí, pretože sa vyrába v určitých štandardných veľkostiach, alebo si ju môžete nechať aj narezať na mieru. Táto moskytiéra má pohodlné magnetické zapínanie, a na dvere sa pripevňuje pomocou suchého zipsu.

Každú sezónu ju pomocou lepiacej pásky prilepíte po obvode dverí, sieťku suchým zipsom upevníte a žiadny neželaný hmyz sa dnu nedostane. Pri vychádzaní alebo vchádzaní len roztvoríte magnetický zips, ktorý sa hneď na to automaticky uzavrie. Štandardne sa sieťka dodáva v čiernej farbe. Ak chcete, na konci sezóny ju len zložíte dole.