You are currently viewing Rolety
Rolety

Rolety

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Azda niet domu či bytu na Slovensku, kde by neboli na oknách rolety. Táto tieniaca technika sa u nás používa dlhé desaťročia, a za tú dobu sa aj poriadne zmodernizovala. Už to nie sú len nevzhľadné zaprášené rolety v šedej farbe, ale dizajnové prvky, ktoré spájajú príjemné s užitočným. Rolety nielen tienia, ale aj zabraňujú prílišnému otepľovaniu miestnosti. Mimochodom, viete aký rozdiel je medzi žalúziami a roletami? Oba typy sa môžu inštalovať zvonku aj zvnútra (neplatí teda, že žalúzie sú len vonkajšie a rolety len vnútorné). Ich základným rozdielom je spôsob tienenia. Kým pri žalúzii je lamela naklápateľná a umožňuje reguláciu intenzity tienenia po celej ploche, pri rolete sú lamely pevne spojené, a nie je možné ich naklápať. Rolety aj žalúzie sú skrátka potrebným prvkom na to, aby sa nám komfortne bývalo.

Vnútorné rolety

Vonkajšie rolety

Ak si zvolíte vonkajšie zatemňovacie rolety, máte vyhraté. Ich najväčšou prednosťou je totiž kompletné zatienenie, a teda 0% priepustnosť svetla. Ideálne pre všetkých, ktorí pracujú na nočné zmeny, a potrebujú sa cez deň vyspať. Ďalej netreba zabudnúť aj na vysoký termoregulačný efekt, čo sa vám hodí najmä v lete. Môžete tak dokonca ušetriť na klíme. Jednotlivé lamely sú vyrobené z plastu alebo z hliníku (tieto sú vyplnené PUR penou). Hliníkové sú samozrejme kvalitnejšie, ale aj o dosť drahšie.

Viete že kvalitné hliníkové vonkajšie rolety môžu poslúžiť aj ako ochrana pri lúpeži? Tieto okenné rolety sú vhodné na všetky typy rodinných domov, obytných budov aj kancelárií. Hlavne v husto obývaných mestách sú vonkajšie rolety dobrým riešením, ak ste z tých, ktorí si potrpia na súkromie. Nemusíte sa obávať ani estetickej stránky, vonkajšie rolety sa tiež vyrábajú vo viacerých farbách, tak, aby sa dali zladiť s fasádou budovy.

AK CHCETE VEDIEŤ O ROLETÁCH VIAC ALEBO O NE MÁTE ZÁUJEM, POZRITE SA NA STRÁNKU BEZHMYZU.SK

Vnútorné – interiérové rolety

Ako názov napovedá, jedná sa o rolety, ktoré sa inštalujú z vnútornej strany okien. Ak chcete zatemňovacie rolety bez vŕtania a s jednoduchou ovládateľnosťou, vnútorné rolety sú pre vás to pravé. Okrem obytných budov sa hodia aj na pracoviská a do kancelárií. Táto tieniaca technika je skutočne moderná a prepracovaná, takže rolety sa stanú aj dizajnovým prvkom v byte, ktoré úplne nahradia klasické záclony.

Ich ovládanie je jednoduché, manuálne alebo pomocou motorčeka. Hľadáte rolety pre atypické okná? Nie je problém, pretože interiérové rolety si viete prispôsobiť rozmerom a tvarom vašich okien. Aj vysoké francúzske okná potrebujú tienenie, a na to sú ako stvorené práve francúzske rolety, ktoré nebudú pôsobiť ťažkopádne ako závesy, ale práve naopak, ľahko a vzdušne. Existuje niekoľko typov vnútorných roliet, bývajú tiež vyrobené z plastu, hliníka alebo zo špeciálnej textílie (plisé). Z veľkej ponuky si určite vyberie každý. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Markízy, Sieťky na dvere,

Pergoly na mieru