You are currently viewing Ktorá farba na vlasy omladzuje?
farba na vlasy

Ktorá farba na vlasy omladzuje?

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Každá žena túži po tom, aby vyzerala stále mlado. Reálne starnutie (zatiaľ) zastaviť nevieme, no môžeme si pomôcť a vyzerať dlhodobo mlado. Ale pozor, za mladým výzorom sa ukrýva hlavne prirodzenosť a zdravie. Preto by sme mali začať zvnútra, zdravou výživou, pitným režimom a cvičením, a až potom začať s rôznymi omladzovacími procedúrami. Jedným z neinvazívnych riešení je aj správna farba vlasov, ktorá korešponduje s celkovou osobnosťou a štýlom ženy, a hlavne, pôsobí prirodzene. Keby sme mali definovať nejaké kritériá vďaka ktorým účes pôsobí mlado, boli by to tieto tri: dlhšie, husté a nefarbene pôsobiace vlasy.

Ako zosvetliť vlasy

Zosvetlené vlasy pôsobia vo všeobecnosti mladšie, ale! Zase to záleží na osobnej charakteristike ženy. Prirodzene tmavšej dáme by zosvetlenie mohlo len uškodiť. Existuje jedno pravidlo – vlasy sa majú zosvetľovať maximálne o tri odtiene od prirodzeného odtieňu ženy. A to platí aj keď je už dáma sivovlasá, vtedy sa berie do úvahy odtieň vlasov, aký mala za mlada.

Za prirodzeným zosvetlením stojí aj dobrý strih, napríklad ten vrstvený vlasy opticky zhustí a vytvorí objem. Dámy, ktoré majú dlhé vlasy stačí len účes mierne upraviť, no a tie so suchými a lámavými vlasmi by si  mali nechať dĺžku po plecia, vtedy aj jemné vlasy budú pôsobiť zdravo. Najviac sa zosvetľujú vlasy okolo tváre, kde prirodzene dopadá svetlo, a celkový look pôsobí naturálne. Pri zosvetľovaní tiež platí, len jemné prechody farieb, žiadne staromódne melíry.

Blond vlasy

Najlepšia blond farba na vlasy

Len žiadny peroxid! Chemlonové chuchvalce suchých vlasov s tmavými odrastami sú našťastie už dávno out. Zosvetlenie tmavých vlasov si vyžaduje skúsenú ruku kaderníka, preto sa žiadne domáce experimentovanie neoplatí. S takmer 100% istotou si zarábate na vlasovú katastrofu. Kaderník vám poradí, ktorý blond, alebo pri tmavších vlasoch – svetlohnedý odtieň je pre vás vhodný. Bohužiaľ ani fotka obľúbenej celebrity vám nepomôže. Každá žena je totiž jedinečná, a to čo pristane inej, na vás môže vyzerať skutočne zle.

Niekedy je dobré si poradiť, a to nielen čo sa odtieňa týka, ale aj farby. Ak máte extrémne suché vlasy, váš kaderník možno zvolí len farebné šampóny na vlasy. Výsledok bude síce jemnejší, no aspoň si nezničíte vlasy odfarbovaním. A nechajte si poriadiť aj čo sa týka domácej starostlivosti. V tej tkvie až 50% úspechu a stálosti farby. Kaderník vám poradí šampóny, masky a kondicionéry určené špeciálne na váš typ vlasov. Aj keď sa môžu zdať drahšie, za zdravé a mladistvo pôsobiace vlasy to stojí.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako schudnúť z brucha? , Balayage na vlasy , Aký koberec co obývačky?

Aká farba vlasov sa mi hodí?

Apropo, blond farba by vám mala lichotiť, nie zdôrazniť každú vrásku či začervenanie. Na internete existuje mnoho návodov, ako zistiť, ktorá blond farba je pre vás tá pravá. Do úvahy sa berie nielen odtieň pokožky, ale aj jej podtón. Existujú tri – studený, teplý a neutrálny. Dobrý kaderník by vám to mal vysvetliť, prípadne si môžete na internete nájsť aj aplikácie, kde nahráte svoju fotografiu a vyskúšate si, ako by daný strih či farba vyzerali priamo na vás.

Pokiaľ vám nová blond farba „sadne“, nebude kričať už z diaľky, že máte odfarbené vlasy, ale bude s vami harmonizovať a ľudia vám budú skladať komplimenty ako ste omladla. Ani údržba u kaderníka si pri prirodzenom dotieni nevyžaduje časté návštevy, stačí len „refresh“ raz za dva mesiace. Skrátka predstavte si, že ste sa práve vrátili z dovolenky od mora, a slnko vám vytiahlo zlaté pramene, ktoré pôsobia tak prirodzene, že si budete pripadať znovu ako 20 ročná.