You are currently viewing Ako schudnúť z brucha bez cvičenia
Ako schudnúť z brucha bez cvičenia

Ako schudnúť z brucha bez cvičenia

  • Post category:Tips
  • Reading time:7 mins read

Pneumatika na bruchu nepoteší nikoho, hlavne teraz v lete. Veľa ľudí si dáva nereálne predsavzatia na Nový rok, ktoré im vydržia maximálne pár týždňov. Následný jojo efekt sa dostaví s ešte viac kilogramami, ktoré sa nalepia hlavne v okolí brucha. Toto nie je riešenie, na schudnutie a dosiahnutie ideálnej váhy treba počítať aspoň s pár mesiacmi času a celkovou zmenou životného štýlu. Dá sa to dosiahnuť aj bez cvičenia? A kedy sa dostavia prvé výsledky? Toto všetko sa dozviete v dnešnom článku.

Ako sa stravovať keď chcem schudnúť?

Zjednodušene sa dá povedať – striedmo. No nie je to také jednoduché. Tuk okolo brucha môžu mať aj napohľad štíhli ľudia. Tento jav sa volá štíhla obezita. Celkom paradox, však? Viete však prečo je tuk okolo brucha taký nebezpečný? Pretože sa hromadí okolo životne dôležitých orgánov, ako je srdce, pečeň, slezina a črevá. Preto aj štíhli ľudia mávajú občas nahromadený tuk v týchto partiách. Hovorí sa tomu, typ postavy „jablko“ či „valec“. Títo ľudia mávajú aj zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení a cukrovky.

Zdravá strava

Preto by sme mali v prvom rade schudnúť pre zdravie, až potom pre peknú postavu. Ale vráťme sa späť k strave. Ak sa budete riadiť týmito pravidlami, určite schudnete z brucha.

1.      Vyraďte zo stravy pečivo a bielu múku – nemusíte ani trpieť celiakiou, no nafukovať vás z bielej múky môže aj tak. Okrem toho, pečivo obsahuje veľa jednouchých sacharidov, ktoré sa premieňajú na tuk. Okrem pečiva sa vzdajte aj knedlí, klasických cestovín a akéhokoľvek cesta. Ak si neviete predstaviť raňajky bez chleba, stavte na celozrnný chlieb (ale pozor, nie len na tmavo zafarbený, ale skutočne poctivý), a zjedzte ho málo. Skvelá náhrada sú aj špaldové placky, ktoré vám nahradia chlieb, viete si ich pripraviť na sladko aj na slano (wrap).

2.      Vzdajte sa príloh – aspoň v prvom mesiaci chudnutia zabudnite na bielu ryžu, zemiaky a hranolky, skrátka všetko, čo si normálne dávate k obedu. Prílohu môžete nahradiť zeleninou, alebo ak sa vám žiada niečo sýtejšie tak bulgurom, strukovinami alebo pohánkou.

3.      Zabudnite na sladké – toto je asi tá najťažšia časť chudnutia, ale garantujeme vám, že aj veľmi účinná. Vyraďte na čas z jedálnička všetky sladkosti, koláče, tyčinky, čokoládu, cukríky, proste všetko sladké. Je to extrémne ťažké, pretože cukor spôsobuje dokonca závislosť podobnú drogám. Ak však vydržíte, odmenou vám budú schudnuté kilogramy, krajšia pleť aj jasnejšia myseľ.

4.      Dajte si pozor aj na mliečne výrobky – mlieko obsahuje mliečny cukor a laktózu, a tá môže spôsobovať nafukovanie. Pre lepšie trávenie sa vzdajte kravského mlieka, a ak potrebujete mlieko do kávy, nahraďte ho rastlinným. Tvrdé syry, jogurty a kefíry sú však povolené.

5.      Alkohol a sladené nápoje by mali byť tabu – určite už viete, že alkohol sú prázdne kalórie a sladené nápoje obsahujú niekoľko desiatok kociek cukru. Kávu alebo čaj skúste piť nesladenú, a ak vám nechutí čistá voda, osviežte ju ovocím. Ak si neviete odoprieť alkohol, vyberte si kvalitné červené víno alebo gin so sódou.

Ako rýchlo schudnúť cvičením

Ak sa zamýšľate, ako čo najrýchlejšie schudnúť na bruchu, určite zistíte, že bez pohybu to skrátka nepôjde. Ak so športom len začínate, vyskúšajte rýchlu chôdzu, na začiatok aspoň 3 krát týždenne po 30 minút. Chodiť by ste však mali každý deň, a ak máte možnosť, namiesto výťahu si vždy zvoľte schody.

Ak už ste v športe ako tak zdatní, venujte sa akejkoľvek aeróbnej aktivite, ktorú máte radi. Môže to byť plávanie, beh, in – line korčuľovanie, tanec alebo kardio v posilňovni. Ak si chcete vybudovať aj svalstvo, mali by ste zaradiť aj posilňovanie. Nezabúdajte, úspech sa dostaví len pri pravidelnosti.

Chudnutie z brucha

Ako najlepšie schudnúť z brucha

Ako sme si už povedali, najlepšia kombinácia je tá správna strava a fyzická aktivita. Ak sa ich budete držať, prvé výsledky uvidíte už po pár týždňoch. Dôležité je po prvých úspechoch nepoľaviť a nezaspať na vavrínoch. Najlepšie je osvojiť si tieto pravidlá ako životný štýl. Robíte to predsa pre svoje zdravie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Typy pedikúry alebo Ako si vybrať tetovanie

Ako schudnúť z brucha stravou?

Povedzme, že ste vylúčili všetko vyššie spomenuté, ale čo teda jesť? Zaraďte do svojho jedálnička čo najviac zeleniny (pripravte si ju na rôzne spôsoby, aby vás neomrzela) a nahraďte ňou aj prílohy. A je jedno či sa jedná o šaláty alebo na teplo s olivovým olejom. Ak vás pochytí chuť na sladké, dajte si ovocie. Do jedálnička zaraďte hlavne kvalitné bielkoviny v podobe vajec, chudého mäsa a rýb. A pamätajte, vždy si viete pripraviť aj diétnejšie verzie obľúbených jedál,  a ak raz za čas zhrešíte, nič sa nedeje. Žijeme predsa len raz, a z času na čas si doprajte na to, na čo máte práve chuť. No potom sa nezabudnitee vrátiť do tých správnych, zdravých koľají.