You are currently viewing Ako si vybrať tetovanie
Ako si vybrať tetovanie

Ako si vybrať tetovanie

  • Post category:Tips
  • Reading time:10 mins read

V predchádzajúcom článku (Prvé tetovanie) sme si už čo to o tejto ozdobe tela povedali. Nie je jednoduché nájsť kvalitný tetovací salón a vybrať si to pravé tetovanie pre seba. Dnes si na konkrétnych príkladoch povieme, ktoré motívy sú „IN“ a ktoré „OUT“. Avšak treba myslieť na to, že tetovanie je výsostne osobná vec, a keď si niekto praje mať na chrbte vytetované trebárs cukríky, je to jeho vec. Žijeme v slobodnom svete, a aj tetovanie je forma akou sa dá vyjadriť naša osobnosť a životná filozofia.

Nenápadné miesta na tetovania

Ako ste sa mohli dočítať aj minule, zvlášť pri prvom tetovaní je lepšie si vybrať nejaké nenápadné miesto na tele. Ak by sme tetovanie aj časom oľutovali, nebude nám až tak vadiť. Chrbát ruky je ideálny na malé symboly, a tak isto aj vnútorné rameno. Ak si niekto dáva maličké tetovania, tie skvele vyniknú trebárs na prstoch alebo aj na krku, či za uchom.

Nenápadné miesta na tetovania

Vedeli ste, že potetovať sa dá aj vnútro pier či šľapaje chodidla? Na týchto miestach vaše tetovanie len tak ľahko niekto nezbadá. Ak nechcete aby vaše tetovanie bolo vidieť, napríklad kvôli práci a kariére, dobre si ho viete schovať na chrbte, alebo v okolí časti tela, ktoré vám zahaľuje spodná bielizeň.

Tetovania s významom

Pre každého človeka má význam niečo iné, pre jedného má význam tetovanie pierka, a  pre iného abstraktná machuľa. Okrem toho, že tetovanie existuje čierne alebo farebné, rôzni sa aj štýl akým tatér tetuje. Najznámejší tatéri už majú svoj vlastný „rukopis“, a všetkým klientom robia tetovania v ich charakteristickom štýle.

Tetovania s významom

Je to veľmi populárne, mať na sebe takéto umelecké dielo od známeho (a veľmi drahého) umelca, ktorý sa podpíše priamo na vaše telo. Pamätajte si, je v podstate jedno, čo si dáte vytetovať, nosí sa odvážnosť, vlastný štýl a precízne odvedená práca.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ : Tipy na prvé tetovanie

Tetovanie anjelské krídla :

toto tetovanie bolo veľmi populárne na začiatku tisícročia, kedy si ho prevažne ženy dávali na chrbát v menšej alebo väčšej verzii (niekedy až cez celý chrbát). Dnes sa už veľmi nenosí, no ak má pre vás veľmi osobný význam, nech sa páči.

Tetovanie anjel s diablom:

tu veľmi záleží na prevedení. Pod rukami dobrého tatéra môže aj tento motív pôsobiť umelecky, a je dobre keď sa do neho vloží trochu abstrakcie, predsa len samotné krídla a rohy spolu pôsobia trochu smiešne.

Tetovanie Ježiša:

náboženské motívy boli populárne vždy, a stále budú. Je to niečo, čo nikdy nevyjde z módy. Ak má pre vás Ježiš tak výnimočný význam, že si ho chcete dať vytetovať, tak pokojne do toho. Radšej si to ale dva krát premyslite, ak nechcete pôsobiť ako testanec, čo práve vyšiel z basy. A pozor aj na miesto, kde si ho dáte. Väčšina ľudí preferuje hruď, čo vyzerá dobre hlavne u pánov.

Mayské tetovanie:

kedysi dávno bolo doménou výsostne mayskej kultúry, no dnes ho už má na sebe kde – kto bez nejakej mayskej príslušnosti. Niektoré symboly majú silné kultúrne posolstvo, preto je dobré spraviť si trochu rešerš, ktorý symbol čo znamená.

Tetovanie medveďa:

mnoho ľudí verí na takzvané „spirit animal“, teda zviera, ktoré je prevtelením našej duše. Niekto sa môže cítiť silný ako medveď, a tak má pre neho toto tetovanie silný význam. Ak je kvalitne spracované, proti gustu žiaden dišputát.

Tetovanie medveďa

Tetovanie motýle:

bez nejakého hlbšieho významu si ho donedávna dávali hodne mladé slečny, avšak aj motýľ ma svoj skrytý príbeh. V čínskej kultúre napríklad symbolizuje nesmrteľnosť .V iných kultúrach sa spája aj s osobnou transformáciou a symbolom duše.

Tetovanie rybárske:

nemyslíme tým červíka na udici. Ak je niekto vášnivý rybár, a do toho je povedzme aj narodený v znamení rýb, toto tetovanie pre neho bude mať určite skrytý význam. Aj ryby sa dajú vytetovať abstraktne, farebne a vkusne. V tom prípade to bude vyzerať ako umelecké dielo.

Tetovanie Panna Mária:

ako Ježiš, aj toto tetovanie má pre nositeľa silný náboženský význam. Určite by si ho nedal vytetovať ateista. Podobne ako Ježiša, aj Pannu Máriu je lepšie vytetovať na nejaké skryté a hlavne dôstojné miesto, a hruď alebo chrbát sa javí ako najlepšie. 

Tetovanie

FAQ – tetovanie

Čo je to tetovanie?

Tetovanie je proces vytvárania trvalého obrázka alebo vzoru na koži zavedením farbiva pod povrch pokožky pomocou ihly. Táto forma umeleckého vyjadrenia má dlhú históriu a je súčasťou mnohých kultúr.

Ako na tetovanie?

Tetovanie vyžaduje odbornú prípravu a zručnosti. Postup zahŕňa výber dizajnu, umiestnenie tetovania na tele, sterilizáciu zariadení, aplikáciu šablóny, použitie tetovacej mašinky na zavedenie farby pod kožu a následnú starostlivosť o tetovanie.

Ako dlho trvá tetovanie?

Dĺžka trvania tetovania závisí od veľkosti, zložitosti dizajnu a umiestnenia na tele. Malé a jednoduché tetovania môžu trvať iba niekoľko minút, zatiaľ čo veľké a zložité dizajny môžu vyžadovať niekoľko hodín alebo viac sedení.

Kde sa tetuje?

Tetovania sa môžu umiestniť takmer kdekoľvek na tele, avšak niektoré oblasti sú populárnejšie alebo menej bolestivé ako iné. Bežné miesta zahŕňajú predlaktia, zápästia, chrbát, nohy, rebra, hrudník a členky.

Ktoré tetovanie je najžiadanejšie?

Najžiadanejšie tetovania sa môžu meniť v závislosti od kultúry, módy a osobných preferencií. Populárne sú však geometrické vzory, kvetinové motívy, symboly, nápisy, živočíšne a mytologické bytosti.

Koľko stojí tetovanie?

Cena tetovania závisí od veľkosti, zložitosti, farieb, umiestnenia a tetovacieho štúdia. Malé a jednoduché tetovania môžu stáť od 50 €, zatiaľ čo veľké a zložité môžu dosiahnuť niekoľko stoviek alebo tisíc eur.

Porovanie rôznych tetovaní a tetovacích postupov

Existujú rôzne štýly tetovania, ako napríklad tradičné, realistické, geometrické, akvarelové, tribal a minimalizmus. Tetovacie postupy sa líšia v technike a nástrojoch. Tradičné tetovanie zahŕňa ručné metódy, ako je japonské tebori a polynézske tatau, zatiaľ čo moderné metódy používajú elektrické tetovacie mašinky. Výber štýlu a postupu závisí od osobných preferencií a kultúrnych tradícií.