You are currently viewing Moderné posuvné dvere

Moderné posuvné dvere

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Posuvné dvere sú skvelý prvok do menších, ale aj väčších bytov. V čom spočívajú ich výhody? V ich modernom dizajne, ale najmä v prednosti predeliť izby tam, kde by to inak nebolo možné. Alebo povedzme, že máte menší byť a spálňu spojenú s obývačkou. No ak chcete trocha súkromia v spálni, posuvné dvere sú skvelým spôsobom ako tieto miestnosti opticky predeliť. To isté platí napríklad aj v obývačke spojenou s kuchyňou a podobne. Majte však na pamäti, že posuvné dvere vám neposkytnú takú skvelú zvukovú izoláciu ako dvere klasické.  Posuvné dvere vyberiete v moderných dizajnoch, ale nájdete napríklad aj rustikálnejšie drevené, ktoré sa hodia aj do interiérov zladených do prírodných tónov.

Posuvné dvere do sadrokartónovej steny

Iste vás bude zaujímať aj najjednoduchšia inštalácia posuvných dvier, a takou je práve ich upevnenie do sadrokartónovej steny. Týmto spôsobom sa posuvné dvere vložia do sadrokartónového puzdra, pričom môžu byť jednokrídlové (posúvať sa do jednej strany), alebo dvojkrídlové (posúvajú sa do oboch strán). Ich prednosťou je, že šetria množstvo miesta, pretože dvere sa pri otvorení plynule zasunú do steny. Zabezpečia tichý chod s tlmeným dorazom, hlavne ak sa použije vodiaca lišta na posuvné dvere. Popri sadrokartónovej stene môžete mať umiestnený aj nábytok či rastliny. Táto sadrokartónová stena je prirodzeným pokračovaným klasickej steny. Jej najväčšou nevýhodou však je, že na jej výstavbu by ste mali myslieť už pri projektovaní stavby. Vybudovať dodatočne sa síce dá, no vyžaduje si to stavebné práce.

Posuvné dvere

Posuvné dvere so zárubňou

Posuvné dvere ešte okrem riešenie do sadrokartónovej steny sa dávajú vedľa steny, a to vo verzii so zárubňou alebo bez zárubne. Posuvný mechanizmus sa pohybuje popred zárubňu, a tiež sa vyrába aj ako posuvné dvere jedno alebo dvojkrídlové. Odsunuté dvere stále zostávajú ľudom na očiach, pričom sa nechá vyniknúť ich kráse, ako plnohodnotnému kúsku v interiéri. Na rozdiel od posuvných dvier do sadrokartónového puzdra tieto zaberú trocha viac miesta, preto ich treba rozumne plánovať. Posuvné dvere so zárubňou využijete všade tam, kde chcete aby zostali po väčšinu dňa otvorené, a zavriete ich len v prípade potreby, napríklad v kuchyni keď varíte. V prípade týchto dvier nezabudnite na umiestnenie vypínačov, prípadne elektrických zásuviek, ktoré budú za dverami, a tak ich musíte posúvať za každým, ak ich chcete použiť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Stôl a stoličky do malej kuchyne, Kuchynské linky , Aký stôl do jedálne?

Posuvné dvere bez zárubne

Ak hľadáte lacné posuvné dvere, práve tieto môžu byť pre vás riešením. Tieto dvere sa posúvajú pomocou koľajničky vedúcej na spodku a na vrchu steny, pričom nie sú zakončené zárubňou. Vedeli ste, že tieto posuvné dvere môžu byť aj sklené? V prevedení mliečneho skla sú ozaj krásne. Pôsobia ľahko a vzdušne, takže nezaťažia ani menší interiér. Jednoducho nimi oddelíte spálňovú zónu od obývačkovej, prípadne toaletu od zvyšku kúpeľne. Nájdete tu najlacnejšie kúsky už od niekoľko desiatok eur, pričom aj ich inštalácia je jednoduchá. Ak hľadáte ekonomické, štýlové a jednoduché riešenie, posuvné dvere bez zárubne sú pre vás ideálne.