You are currently viewing Tipy ako zariadiť obývačku
obyvacka

Tipy ako zariadiť obývačku

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Obývačka je spoločenská miestnosť v byte alebo dome, kde sa radi zdržiavame, vítame návštevy a niekedy aj stolujeme či spíme, ak ju máme spojenú s jedálňou alebo spálňou. Viete aké sú momentálne trendy v zariaďovaní obývačky? A ide to aj lacnejšie? Ako opticky zväčšiť malú obývačku? Na tieto aj iné otázky si odpovieme v tomto článku.

Malé kreslá do obývačky

Keď máte menšiu obývačku, prípadne ju máte spojenú aj s jedálenskou zónou, nie je úplne najmúdrejšie kupovať masívne nábytky. Aj kožené obrie gauče už vyšli z módy. Trendom tohto roka je Hi-tech minimalizmus, to znamená neutrálne tlmené farby a čisté línie. Ak však nemáte radi moderný štýl, nemusíte zúfať. V podstate si môžete obývačku prispôsobiť celkovému štýlu vášho bytu, a ozvláštniť ju jemnými akcentmi v podobe doplnkov.

Dizajnová obývačka je taká, kde všetko pôsobí harmonicky. Malé kreslá môžu byť výhodou, keď chcete ušetriť nejaký ten priestor, a zároveň ho aj opticky zväčšiť. Tieto menšie čalúnené kreslá vedia nahradiť menší gauč, a môžete ich umiestniť okolo konferenčného stolíka, celá obývačka tak bude pôsobiť vzdušnejšie. Tieto kreslá skvele vyzerajú práve v retro dizajne, to znamená na drevených nožičkách, a s drevenými opierkami na ruky v horčicovo žltej alebo hráškovo zelenej. Ak milujete pohodlie gauča, dokúpte si ku kreslám rovnakú taburetku, gauč vám určite nebude chýbať.

Obývačka

Biele skrinky do obývačky

Svoje opodstatnenie majú v obývačke aj úložné priestory v podobe skriniek. Na čo ich najčastejšie využívame? Aj keď v obývačke neskladujeme veľké veci ako textil, mnoho ľudí má vo vitrínach rôzne servisy na stolovanie, poháre, dekoračné predmety či knihy. Apropo, knihy. Veľmi vkusným prvkom v obývačke je práve knižnica, nemusí byť ani veľká. Skrinky určené do obývačky by mali byť otvorené alebo aj presklené, aby v nich predmety vynikli.

Biele skrinky do obývačky sú skvelé moderné dekorácie do bytu. Viete ich zapasovať do akéhokoľvek štýlu a nie sú ani drahé. Veľmi moderne pôsobia biele skrinky geometricky rozmiestené po stene s LED podsvietením. Alebo jedna väčšia skrinka, v ktorej sú vystavené knihy a rastliny. S bielou nikdy nič nepokazíte.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Najkrajšie štýly obývačky ,

Aký koberec do obývačky , Rohožky do domu

Vitrína na poháre

Ako sme si už povedali, mnoho ľudí v obývačke vystavuje aj servisy, ktoré sa používajú na špeciálne príležitosti. Najmä staršia generácia má zaužívaný tento zvyk. Ako ich zakomponovať do modernej obývačky? Riešením je vitrína na poháre s moderným šatom. Môže byť samostatne stojaca, alebo ako súčasť väčšej skrinky, ktorej časť býva zakrytá. Ak máte doma vzácne kryštálové kúsky, prečo sa s nimi nepochváliť?

Vitrína na poháre býva samozrejme presklená, a pri drahších kúskoch ju nájdete aj v podobe setu s barom. Mať v obývačke barový kútik pôsobí skutočne luxusne. Pekným riešením býva masívna vitrína z dreva, ktorá sa hodí do prírodne ladených obývačiek. Pri tých ultra luxusných nájdete aj vnútorné LED podsvietenie. Ak nemáte extra financie na vitrínu, skúste nejakú nájsť trebárs u babky na povale, a vlastnými rukami si ju zrekonštruovať, získate tak 2v1. Dobrý pocit a kúsok nábytku, ktorý bude pôsobiť ako nový za pár korún.