You are currently viewing Sieťky na okná
Sieťky na okná

Sieťky na okná

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Sieťky na okná by mali byť neoddeliteľnou súčasťou letnej výbavy domu. Letné večery si zrejme ani vy neviete predstaviť bez otvoreného okna. Teda pokiaľ nemáte klimatizáciu. Veľa ľudí však má klímu, a cez deň počas najväčších horúčav ju skutočne zapína, no večer dáva prednosť čerstvému vzduchu. Je to logické. Ale to isté si myslí aj otravný hmyz. Len čo večer otvoríte okná, dnu sa vám nahrnú hlavne komáre. Rôzne spreje proti hmyzu či elektrické odpudzovače fungujú len čiastočne, preto najekologickejším a najspoľahlivejším riešením je práve sieťka na okno.

Ak máte záujem o sieťky alebo o inú tieniacu techniku, neváhajte a pozrite sa na stránku BEZHMYZU.SK

Sieťky na plastové okno

Najpevnejšie sieťky proti hmyzu na okná majú štandardne hliníkový rám, ktorý si vždy zachová svoj tvar. V rohoch sú profily rámu spílené v 45 stupňovom uhle, a spojené plastovými alebo hliníkovými rohovníkmi. Sieťovina v ráme je uchytená pomocou tesniacej gumy, ktorá sa dá jednoducho vymeniť. Samozrejme, okrem klasickej bielej farby je možné rám nastriekať aj iným odtieňom, tak aby ladil s vašimi plastovými oknami.

Sieťka

Montáž sieťky na okno

Tá je skutočne ľahká a zvládnete ju aj sami doma. Sieťku proti hmyzu pomocou úchytov vsadíte do rámu okna, a s otočnými držiakmi ju jednoducho zafixujete. Bez akéhokoľvek vŕtania čo mechanického zásahu do rámu okna. Takto je hneď pripravená na použitie, a po skončení „komárej“ sezóny ju bez problémov zložíte dole. Nemusíte sa báť ani estetickej stránky, rám sieťky je tak tenký, že takmer splýva s rámom okna, a nezavadzia ani pod vonkajšími roletami alebo žalúziami. A vedeli ste, že v špecializovanej predajni si môžete nechať vyrobiť aj rám na atypické tvary okien (áno, aj na tie zaoblené)?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Rolety, Sieťky na dvere,

Tieniace plachty

Sieťovina na okná

Na výrobu sieťky proti hmyzu na okná sa používa špeciálny typ sieťoviny. Tušili ste, že tá dokáže okrem hmyzu ustriehnuť aj peľ? Áno, tie väčšie peľové častice cez takúto sieťku jednoducho neprejdú. Existuje niekoľko druhov a typov sieťoviny, ktoré sa líšia materiálom, kvalitou a hlavne cenou. Nie je najrozumnejšie siahať po tej najlacnejšej ak chcete aby vám vydržala niekoľko sezón. Vyberajte takú, ktorá má hrubšie vlákna, a teda menšiu priepustnosť svetla, čo znamená aj nižšiu priepustnosť UV žiarenia. Ak dáte prednosť svetlej farbe, zabránite tak aj zbytočnému prehrievaniu interiéru. Najpoužívanejší materiál sú sklené vlákna potiahnuté plastom. Existujú však aj sieťky zo zosilnených kovových vláken, ktoré zvážte najmä ak máte domáce zviera.