You are currently viewing Záhradné krby do altánku

Záhradné krby do altánku

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Záhradné krby do altánku pôsobia skutočne efektne, môžete si s nimi prikúriť a večer vyčarujú nezameniteľnú atmosféru. Ak návštevu namiesto obývačky usadíte do záhradného altánku, bude to pre nich úplne iný zážitok. Dnes si povieme niečo o typoch krbov a výhodách, ktoré ponúkajú.

Záhradné krby do altánku

Murovaný záhradný krb

Murovaný krb v altánku je veľmi autentický, a pôsobí vidieckym dojmom, takže sa hodí do všetkých altánkov, v ktorých sú použité prírodné materiály. Pri jeho výstavbe najskôr musíte začať nájdením vhodného miesta. Musíte vybudovať pevné základy, ktoré vybetónujte hrubšou – 10 centimetrovou vrstvou. Na základ potom postavíte teleso krbu. Záhradný krb si môžete nechať vymurovať aj profesionálmi.

Komín by mal byť vysoký minimálne dva a pol metra, aby vás pri posedení neobťažoval dym. Na jeho vrchole by mala byť strieška proti zatekaniu, pričom štandardnými rozmermi krbu bývajú 40 cm hĺbka, 50 cm výška a 70 cm šírka. Vnútro býva vymurované šamotovými tehlami. Ak v ňom chcete aj grilovať, je potrebné na to myslieť už pri výstavbe, a umiestniť otvory pre konštrukciu roštu.

Murovaný záhradný krb

Plynový krb na terasu

Krb do altánku alebo na terasu môže byť aj plynový. Pôsobí veľmi moderne, takže sa hodí aj do mestského alebo minimalistického prostredia. Navyše, na rozdiel od záhradného krbu murovaného, tento plynový si inštalujete raz – dva.  Nemusíte sa trápiť nad prikladaním dreva alebo čistením pahreby. Plyn je zatiaľ pomerne ekonomická alternatíva.

Plynové krby môžu byť väčších aj menších rozmerov, takže sa zmestia aj na terasu do bytu. Môžu stáť zvislo alebo vodorovne, a sú ľahké na ovládanie. Krb jednoducho postavíte na vybrané miesto (môže byť aj v strede terasy ako dizajnový solitér), a pomocou horáka zapnete. Aj plynový krb navyše vytvára príjemné teplo.

Plynový krb \ gril

Vonkajší krb s pieckou

Tento prekrásny kozub do altánku s pieckou využijete nielen na posedenie, ale aj na varenie, pečenie či grilovanie. Zaberie síce viac miesta a je náročnejší na výstavbu, no za tú námahu určite stojí. Budete ho využívať roky, a zmení sa na takú vašu vonkajšiu kuchyňu. Veď domáca pizza upečená v piecke chutí úplne inak ako tá z donášky.

Pre mnohých ľudí musí záhradný krb do altánku spĺňať nielen estetickú, ale aj funkčnú hodnotu. Domáca výstavba je síce trochu náročná, preto by ste mali mať už nejaké skúsenosti. Ak nie, radšej si najmite firmu, ktorá vám krb za pár dní postaví. Vybrať si môžete z viacero dizajnov, no krb s pieckou predsa len pôsobí najkrajšie v prírodných tónoch. Nezabudnite, pri krbe by ste mali mať dostatok priestoru nielen na piecku, ale aj odkladacie priestory, či priestor na skladovanie dreva.