You are currently viewing Kam na turistiku s deťmi
Kam na turistiku s deťmi

Kam na turistiku s deťmi

  • Post category:Tips
  • Reading time:6 mins read

Turistika s deťmi má svoje nástrahy. Veľa záleží na tom, v akom veku deti sú. Terén na turistiku by ste mali prispôsobiť ich veku a možnostiam. Nenáročné túry v Tatrách zvládnu už deti od predškolského veku. Dnes sa pozrieme na tie najkrajšie miesta, kde sa s deťmi môžete poprechádzať, nadýchať čerstvý vzduch a spraviť si víkendový výlet.

Výlet s deťmi na západnom Slovensku

Ak žijete na západnom Slovensku, nemusíte sa trápiť na tým, že Tatry sú ďaleko. Máte predsa Karpaty, a mnohé krásne prírodné zákutia a jazerá. Neďaleko bratislavskej hrádze, priamo pri Dunaji sa nachádza krásna rozhľadňa Hrušovská zdrž. Ďalej sa môžete vybrať napríklad na Devínsku Kobylu, ktorá vám poskytne panoramatický výhľad na Bratislavu. A počuli ste už o Korzu Zálesie? Zálesie je malebná obec pri Bratislave, a ponúka túto výnimočnú promenádu popri Malom Dunaji.

Výlet s deťmi na západnom Slovensku

Malé Karpaty

Malé Karpaty je horský krajinný celok na západnom Slovensku. Nie sú veľmi vysoké, a ak hľadáte lacný výlet na Slovensku aj s deťmi, Malé Karpaty sú na to ako stvorené. Počuli ste už o Vilmošových vodopádoch a pozorovateľni Vydrica? Nachádza sa pri Záhorskej Bystrici. Alebo dáte prednosť výletu na bicykli? Cyklotrasa Jurava vás dovedie až na staré, veľkomoravské hradisko, pričom terén je nenáročný. Malé Karpaty ponúkajú mnoho nenáročných túr a cyklotrás.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Lacné dovolenky pri mori alebo Kam na výlet vo dvojici

Výlet s deťmi na strednom Slovensku

Malebné stredné Slovensko je na výlety ako stvorené. Nikdy sa vám nezunuje, a zakaždým objavíte niečo nové. Okrem turistiky spoznáte aj históriu a architektúru našej krásnej domoviny. Nesmiete zabudnúť navštíviť Jánošíkovu obec Terchová, a rozhľadňu Terchovské srdce. Alebo hrad Strečno so stredovekou osadou Paseka. Stredné Slovensko je bohaté aj na jaskyne – Demänovská, Važecká, Harmanecká, Bystrá, na výber ich máte nespočetne veľa.

Výlet s deťmi na strednom Slovensku

Vysoké Tatry

S deťmi určite nesmiete obísť naše veľhory – Vysoké Tatry. Určite si kladiete otázky – kam s deťmi v Tatrách, alebo kam v Tatrách v zime tak, aby to zvládli aj tí najmenší? Jednoznačne do prírody! Štrbské či Popradské Pleso je ideálne v lete aj zime. S deťmi sa choďte pozrieť aj do Galérie Tatry vnútri, kde sa môžu napríklad dotknúť vlka ( interaktívne samozrejme), a každá detská dušička zaplesá pri návšteve Dinoparku Tatry. V zime nesmiete obísť ľadový Dóm.

Výlet s deťmi na východnom Slovensku

Aj východné Slovensko má čo ponúknuť. Určite sa choďte pozrieť do Slovenského krasu, a uvidíte krásne Hájske vodopády. Zimná turistika s deťmi má svoje špecifiká, no navštíviť môžete Slovenský raj, ktorý má v zime úplne iné čaro. Na východnom Slovensku nájdete aj nejeden zábavný park pre deti. DinoPark v Košiciach, Strachankovo family park v Ždiari, Laser aréna Pulzar v Prešove či ZOO Spišká Nová Ves.

Výlet s deťmi na východnom Slovensku

Spišský Hrad

Ak už budete na východnom Slovensku, určite nemôžete obísť jeho pýchu – Spišský Hrad. Nachádza sa v Spišskej kotline, v nadmorskej výške len 634 metrov, a je zapísaný do národného dedičstva UNESCO. Očarí vás areál hradu aj jeho mohutné opevnenie, hoci z neho zostali už len zrúcaniny. Po prehliadke hradu sa môžete ísť pozrieť aj na ranč F&A&H v Žehre, len kilometer od hradu. Deti poteší jazda na koníkoch, ochutnávka farmárskych pochúťok a zvieratká na ranči.