You are currently viewing <strong>Aký šport pre chlapca</strong>

Aký šport pre chlapca

  • Post category:Tips
  • Reading time:6 mins read

Šport je pre deti veľmi prospešný, o tom niet pochýb. Zvlášť chlapci z neho profitujú už od útleho veku. Dnes sa spolu pozrieme na športy, ktoré vášho syna či vnuka iste zaujmú. Pohyb pomáha dieťaťu lepšie sa sústrediť, ale aj naučiť sa disciplíne, čo využije aj v škole. Čím skôr ho na nejaký športový krúžok zapíšete, tým lepšie. No ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a dieťa môžete dať na šport aj vo vyššom školskom veku. Ideálne sú kolektívne športy, kde sa naučí pracovať v tíme a získa aj mnoho nových kamarátov. Prečítajte si niečo o jednotlivých športoch a podľa toho sa rozhodnite, ktorý je ideálny pre vášho chlapca.

Florbal

Florbal nie je taký populárny ako klasický futbal, no jedná sa o oveľa univerzálnejší šport, pretože sa môže hrať za každého počasia. Florbal sa na rozdiel od futbalu totiž hrá v hale, a je to akýsi hybrid medzi hokejom a futbalom. Hrá sa na ihrisku s rozmermi 40 x 20 metrov, pričom v jeden moment je v hre päť hráčov a jeden brankár.

Hrá sa klasicky na góly, a hráči používajú špeciálne florbalové hokejky – florbalky a ľahkú plastovú loptičku. Dĺžka hry je tiež klasická, 3 x 20 minút, a v prípade remízy sa zápas predlžuje. Výhody má tento šport hneď dve – oproti hokeju je oveľa menej finančne náročný, a aj riziko zranenia je menšie. Ak vášho syna nebaví futbal, a hokej si napríklad nemôžete dovoliť, vyskúšajte dať vášho syna na florbal, iste si tento šport zamiluje.

ŠPORT PRE DETI

Futbal

Futbal určite patrí medzi populárne športy na Slovensku, a máloktorý chlapec ho nemá rád. Každý má svojho obľúbeného futbalového hráča, na ktorého by sa chcel podobať keď vyrastie. Futbal sa dá hrať pre radosť, ale aj profesionálne. Skúste vo vašom synovi prebudiť talent na futbal, a možno sa budete čudovať.

Tento šport oplýva samými výhodami – hrá sa prevažne vonku na čerstvom vzduchu, nepotrebujete skoro žiadne vybavenie, len športové dres a kopačky, pár kamarátov do týmu a futbalové ihrisko, ktoré nájdete  aj v každej dedine. Futbal si môžete so synom zahrať hocikedy aj vy, no ak chcete, aby sa v ňom zdokonalil, skúste ho zapísať do futbalovej akadémie. Tento šport dieťa príjemne unaví, no neskutočne mu pomôže hlavne čo sa týka kondičky.

Tenis

Tenis bol dlho vnímaný ako šport pre bohatých ľudí, no dnes už sa náklady na individuálne športy vyrovnajú. Tenis sa hrá vo dvojici, no na začiatku treba trénovať s trénerom. Tenis patrí medzi nákladnejšie športy hlavne kvôli výbave. Treba mať predpísané športové oblečenie, tenisky, vlastnú raketu, ktorá rastie spolu s hráčom, loptičky a samozrejme aj kurz niečo stojí.

Niektoré tenisové akadémie ponúkajú možnosť aj zapožičania tenisovej výbavy, čo je skvelé ak sa jedná o mladšie dieťa, a nie ste si istý, že ho tento šport bude baviť. Veľa rodičov pre chlapcov skúša športy štýlom pokus – omyl,  čo sa odrazí najmä na peňaženke. Ak však zistíte, že chlapca tento šport baví a má naň nadanie, je to skvelé znamenie aj do budúcnosti. Pri tenise sa rozvíja koordinácia, ladný ale aj silový pohyb, a samozrejme aj kritické myslenie. Veľa rodičov navyše berie fakt, že ich syn hrá tenis za akúsi prestíž, čo je prirodzené s ohľadom na pôvod a atraktivitu tohto športu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: ZIMNÉ OBLEČENIE PRE DETI , KRÚŽKY PRE DETI

Hokej

Hokej patrí nie medzi populárne športy na Slovensku, ale je tým najpopulárnejším! Sme skrátka hokejová krajina a vidieť to aj pri každoročných majstrovstvách sveta. Skoro každý chlapec bude nadšený, ak ho zapíšete na hokej. Apropo vek dieťaťa, aj tu platí zlaté pravidlo – čím skôr tým lepšie. Mnohé hokejové akadémie však berú chlapov aj vo vyššom školskom veku.

Mnoho rodičov pri hokeji však trápia dve veci – jeho finančná náročnosť a riziko zranení. Na začiatku, najmä pri malých deťoch si môžete hokejovú výstroj aj požičať, a až po tom, ako budete skalopevne presvedčení, že chlapca hokej baví, investovať do hokejového výstroja, čo sa mimochodom pohybuje v stovkách eur. Horšie to býva s rizikovosťou športu, tento zimný a kolektívny šport sa málokedy zaobíde bez odrenín, škrabancov či dokonca zlomenín. Práve správny tréning dokáže tieto riziká zminimalizovať. Odmenou pre chlapca excelentný športový tréning, skvelá kondička a zmysel pre tímovú spoluprácu.