You are currently viewing <strong>Zimné oblečenie pre deti</strong>

Zimné oblečenie pre deti

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Zima už klope na dvere, a sneh a chladné počasie tu bude ani sa nenazdáme. Na zimu a vianočné sviatky sa tešia najmä deti, a aj na čas strávený vonku šantením na snehu. Tieto chvíle by sme im jednoznačne mali dopriať aj keď je vonku hlboko pod nulou, no mali by sme ich hlavne teplo obliecť. V zime sa držte hesla – vrstviť a ešte raz vrstviť! Dieťa by malo na sebe mať o jednu tenšiu vrstvu viac ako dospelý. Okrem oblečenia by sme nemali zabudnúť ani na doplnky do zimy v podobe čiapok, rukavíc a podobne.

Detské zimné rukavice

V zime bez rukavíc? Radšej nie. Na rukách sa veľmi rýchlo tvoria omrzliny, čo je nebezpečné hlavne u detí. Aj keď vás čaká len pár minútová cesta do školy, aj vtedy by dieťa malo mať rukavice. Môžete staviť na klasické rukavice na každý prst, v ktorých dieťa dokáže prstami voľne pohybovať, alebo pri menších deťoch na palčiaky, vďaka ktorým už nasúvaním rukavíc nestrávite polhodinu. Každopádne detské rukavice by mali mať hlavne veselé farby a odolnú textúru, aby boli aj odolné voči snehu. Klasické detské rukavice sú určené skôr na zahriatie, no športové detské rukavice sú vyrobené z vodeodolnej látky, a sú vhodné aj na zimné športy.

Detské oblečenie

Detské roláky

Roláky sú niečo, čomu veľa ľudí príde na chuť až v neskoršom veku. Malé deti zvyknú roláky odmietať, a z časti to môže byť spôsobené tým, že ich mierne obmedzujú vo voľnom pohybe. Preto by ste mali vybrať hlavne pohodlné mäkučké kúsky, ktoré si deti zamilujú. Pod rolák môžete dať dieťaťu ešte tričko v prípade veľkej zimy, no nikdy nezabudnite na tielko. Rolák síce ochráni krk dieťaťa, no šál úplne nenahradí, preto by vždy na rolák mal ísť aj šál, hlavne ak plánujete výlet do prírody.

Detské termo ponožky

Niektorí rodičia dávajú deťom termo ponožky už na jeseň. Má to svoje opodstatnenie, okrem chladu totiž vaše ratolesti ochránia aj pred dažďom či snehom, samozrejme pokiaľ má dieťa obuté aj kvalitné sezónne topánky. Držať nohy dieťaťa v suchu a teple je dôležité hlavne v zime. Nebojte sa nakúpiť aj niekoľko párov ponožiek, v zime ich určite využijete. Dieťa si môže samo vybrať aký motív sa mu páči. Nezabudnite, termo ponožky by ste mali prať na maximálne 40 stupňoch s menšími otáčkami, aby ste neprišli o ich termo schopnosť.

Okrem termo ponožiek je dobré v zime dieťaťu obliekať aj spodné termo prádlo, alebo bavlnené detské pančuchy, na ktoré viete navrstviť oblečenie podľa potreby.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: NÁPADY NA DARČEKY PRE DETI , KRÚŽKY PRE DETI

Doplnky pre deti

Okrem temo ponožiek je dobré v zime dieťaťu obliekať aj spodné termo prádlo, na ktoré viete navrstviť oblečenie podľa potreby. Čo sa týka doplnkov, medzi stálice detských šatníkov patria samozrejme čiapky, šály a detské nákrčníky. Majte ich po ruke niekoľko kusov, aby ste ich vedeli zladiť aj do outfitu, či podľa toho aká veľká zima je. Nákrčníky sú veľmi praktické, a už aj škôlkar zvládne ich obliekanie. Ak idete s deťmi von, mali by ste mať k dispozícii aj zimné detské overaly. Tieto otepľovačky v podobe overalu sú veľmi praktické, teplé a bez kompromisov ochránia dieťa aj pri zimných športoch.