You are currently viewing Aký krb do bytu?

Aký krb do bytu?

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Na Slovensku býva v bytoch až necelých 46% obyvateľstva, pričom väčšina z nich žije v mestách. Veľa bytov si dnes ľudia rekonštruujú a okrem funkčnej stránke túžia aj po tej estetickej. Mať v dome krb znamenalo akýsi luxus, a pridanú hodnotu v podobe vyhrievania.

Mnoho ľudí žijúcich v bytoch si myslí, že sa krbu musia úplne vzdať alebo si môžu do bytu dovoliť len falošný krb. Medzi falošné krby patria rôzne elektrické LED krby. Vykúzlia dokonalú ilúziu plameňa a tlejúceho dreva. Pridanou hodnotou je aj teplovzdušný ventilátor, ktorý aj vytvára mierne teplo.

Elektrický krb si viete postaviť na stojan napríklad do obývačky, alebo aj zavesiť na stenu. Výhodou je aj elektrické ovládanie, rôzne prednastavenia farieb a jednoduchá prevádzka.

Liehové krby do bytu

Liehové krby do bytu

Liehový krb na stenu je to správne riešenie pre vás ak si chcete dopriať čo najvernejšiu kópiu skutočného krbu. Liehové krby pôsobia veľmi vierohodne a esteticky. Môžete si ich zavesiť na stenu alebo položiť ako elegantný solitér do obývačky či na stôl v jedálni.

Vyrábajú sa väčšinou z ušľachtilej ocele a majú dlhú životnosť. Ľudí často zaujíma či aj liehový krb dokáže vyrábať teplo. Pri každom type horenia vždy vzniká teplo. Ak by ste však s ním chceli vykúriť celý dom, bolo by to takmer nemožné a zbytočne drahé. Liehový krb berte len ako podporu iných druhov kúrenia alebo zahratie počas chladnejších letných nocí.

TIEŽ SI MÔŽETE POZRIEŤ: Aký krb do domu? alebo Záhradné krby do altánku

Oplatí sa biokrb?

Medzi eko krby do bytu patria práve tie liehové. Spaľuje sa pri v nich etanol, ktorý je bezpečný a pri spaľovaní vzniká oheň bez sadzí a zápachu. Na rozdiel od klasických krbov nepotrebuje žiaden vetrací otvor, etanol len nalejete do spaľovacej komory, zapálite a hotovo!

Horák s objemom napríklad 600 ml vám vydrží horieť až do 4 hodín. V horáku sa nachádza aj žiaruvzdorná keramická vata, ktorá zabezpečuje úsporu paliva. Ak si už neželáte by krb horel, nemusíte čakať na vyhorenie bio paliva. Jednoducho ho zahasíte externým zhášadlom. Biokrb je naozaj kvalitným a ekologickým riešením do bytov, pre ľudí, ktorí chcú mať doma zážitok ako pri klasickom krbe. Biokrb navyše pôsobí v byte aj veľmi moderne a dekoratívne.

Oplatí sa biokrb?

Imitácia krbu na baterky

Jedným z najlacnejších riešení je imitácia krbu na baterky. Tento umelý krb do bytu sa predáva vo forme LED lucerny na baterky. Býva väčšinou menší ako všetky spomínané napodobeniny krbov. Jeho výhodou je aj nízka cena a hmotnosť. Táto napodobenina krbu je veľmi skladná a prenosná, môžete si ho so sebou zobrať aj na terasu či záhradu. Neprodukuje teplo, avšak mihotajúce sa LED svetlá dokonalo imitujú ohnisko a plamene. Je vyrobený z plastu a dá sa aj zavesiť na stenu. Dokonca je možné ho aj nastaviť pomocou časovača. 3 AA batérie vám vydržia niekoľko hodín. Tento krb je ideálny aj ako bezpečné náladové osvetlenie, napríklad namiesto sviečky.