You are currently viewing Ubytovne- chaty – TATRY

Ubytovne- chaty – TATRY

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Keď sa povie dovolenka na Slovensku, väčšina ľudí si ju predstaví práve v Tatrách. Naše veľhory sú nádherné, a stále je v nich čo objavovať. Cez deň sa môžete túlať v Tatrách, potom sa dobre najesť v miestnej reštaurácii, a večer si dopriať napríklad wellness.

Ubytovacích zariadení máme mnoho, a každý si vyberie. Či už sú to náročnejší hostia milujúci luxus, rodina na výlete alebo partia priateľov, ktorá dá prednosť ekonomickému ubytovaniu v chatách.

Ubytovanie v ubytovniach a chatách má svoje čaro a my sa dnes zameriame na tie najlepšie, ktoré v Tatrách môžete nájsť.

Najlepšie horské chaty na rodinný výlet!

Poďme si najskôr vymenovať všetky výhody, ktoré vám toto ubytovanie prináša:

–          Prvou výhodou je určite ekonomický aspekt, za kvalitné ubytovanie nedáte celý majetok, a za zvyšné peniaze si môžete dopriať trebárs extra jazdu lanovkou.

–          Ubytovanie na chate má svoje čaro, hlavne ak žijete v meste a nemáte vlastnú chatu niekde v regióne. Nikde inde nebudete tak v spojení s prírodou ako tu.

–          Autentická slovenská a tatranská atmosféra, ktorú si s rodinou ešte viac užijete, naučíte svoje deti k láske k horám a prírode, budete jesť slovenské jedlá a dýchať pravý tatranský vzduch.

–          Spoznáte mnoho zaujímavých ľudí, ďalších chatárov, ktorí milujú prírodu a ochraňujú ju, možno spoznáte aj iné rodiny s ktorými sa spriatelíte, a bude to pre vás nezabudnuteľná dovolenka doma, ktorej sa nevyrovná ani more.

Najlepšie horské chaty na rodinný výlet!

Villa Happy

Villa Happy sa nachádza v Tatranskej Lomnici, priamo v srdci Vysokých Tatier! Patrí medzi tie horské chaty v Tatrách, do ktorých sa zmestí naozaj veľa ľudí. Pokojne tu môžu dovolenkovať aj dve rodiny naraz. Villa Happy má totiž až 7 spální a 7 kúpeľní. Jedná sa o 31 lôžok spolu s prístelkami, a to už je čo povedať.

Okrem toho, chata má až dve veľké spoločenské miestnosti a veľkú kuchyňu. Okrem tých najmenších sú vítaní aj zvierací kamaráti. Chata samozrejme ponúka aj veľký pozemok s priľahlou záhradou, v ktorej zrelaxujete s kávičkou v ruke na záhradnej hojdačke. A pozor! Len 200 metrov od chaty sa nachádza skvelá reštaurácia.

Vila Kotlina

V tejto priestrannej chate si oddýchne veľká rodina, či patria kamarátov alebo kolegov. Keď si zadáte do Googlu „chata v Tatrách prenájom“, určite sa vám zobrazí Vila Kolina, ktorá bola hodnotená ako najlepšia chata za posledných 12 mesiacov. Nachádza sa v Tatranskej Kotline, ktorá je súčasťou mesta Vysoké Tatry.

Pri príchode vás bude čakať fľaša dobrého vínka, plus ešte jeden bonus! Ak hľadáte ubytovanie len pre pár, Vila Kotlina ponúka 6 apartmánov s jednou alebo dvomi spálňami, a vlastnou kúpeľňou. Samozrejmosťou je wifi, a priamo v objekte nájdete aj wellness s fínskou a infra saunou, a vírivkou.  V záhrade sa nachádza altánok, gril aj ohnisko.

Villa Mia

Táto moderná chata sa nachádza v obci Stará Lesná, kde si prídu sa svoje rodiny s deťmi, aj partie kamarátov. Zabaviť sa môžete turistikou, veď Vysoké Tatry sú za rohom. Vybrať sa môžete aj do AquaCity v Poprade alebo zahrať si golf v rezorte Black Stork. A to nie je všetko, čo táto skvelá chata ponúka!

V zime si skvele zalyžujete, pretože lyžiarskych stredísk je tu neúrekom, a večer si zakúrite v krbe, s výhľadom na naše veľhory. Táto villa tiež patrí do kategórie „chaty pre dvoch v Tatrách“, môžete tu prežiť romantický víkend aj ako pár. V lete si môžete niečo dobré ugrilovať a posedieť v záhradnom altánku.