You are currently viewing Neviem sa naučiť anglicky. Čo s tým?

Neviem sa naučiť anglicky. Čo s tým?

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Veľa ľudí si povie „neviem sa naučiť anglicky“.  A čo s tým? A prečo by som vlastne mal vedieť anglicky? Povieme si minimálne 3 dôvody, prečo sa naučiť rozprávať a písať po anglicky jednoducho oplatí.

1.      Svet je malý! A väčšina toho sveta vie po anglicky. Z celej svetovej populácie, okolo 1,35 miliardy má angličtinu ako rodný jazyk. Ďalšie dve ako miliardy tento jazyk ovláda aspoň na nejakej úrovni. Skoro polovica sveta vie po anglicky a vy by ste mali tiež. Ani neviete kedy sa vám zíde. Angličtina patrí aj medzi najpoužívanejšie jazyky v Európe.

2.      Bez angličtiny sa pri cestovaní nepohnete. V dnešnej dobe, ak sa vyberiete za hranice Slovenska, budete potrebovať angličtinu ako soľ. Teda pokiaľ sa nechystáte len po okolitých štátoch. Všetky medzinárodné názvy a značky na letisku sú v angličtine, a inak to nebude ani pri rezervácii letenky či hotela.

3.      Ak viete v práci po anglicky, máte obrovské plus. Bez cudzieho jazyka sa pomaly už v žiadnom odvetví neobídete. Niekde chcú dokonca cudzie jazyky dva. Ak sa chcete pohnúť v kariére ďalej, prípadne expandovať svoj biznis, angličtinu by ste mali vedieť aspoň na úrovni B2.

Tipy na učenie sa po anglicky

Povieme si pár tipov, ako sa ľahšie naučiť po anglicky. S nami to hravo zvládnete.

–          Rozprávajte, rozprávajte a ešte raz rozprávajte: ak aj neovládate perfektne gramatiku alebo všetky slovíčka, nehanbite sa skúšať rozprávať v angličtine. Všade kde to len pôjde, pri cestovaní, v práci…Nikto sa ešte nenaučil jazyk bez praktizovania.

–          Vyberte si z angličtiny to, čo vás najviac baví: vyberte si nejaké zaujímavé anglické slová, učte sa o hudbe alebo umení, histórii, skrátka to, čo máte radi ale po anglicky

–          Nájdite si zahraničných priateľov: v dobe internetu to nikdy nebolo ľahšie. Priateľov si môžete nájsť z celého sveta, pomocou rôznych zoznamiek alebo skupín na Facebooku. Bude vás spájať jedna vec, a to je komunikácia v angličtine.

–          Pozerajte filmy po anglicky: buď na Netflixe alebo na internete si zvoľte napríklad slovenské titulky a film pozerajte v origináli. Tak isto počúvajte aj anglickú hudbu. Jazyk sa učíme aj aktívnym počúvaním.

–          Nájdite si jazykový kurz:  s profesionálnym lektorom angličtiny vám to pôjde oveľa ľahšie. Ak za niečo aj zaplatíte peniaze, budete viac motivovaný aby ste dosiahli aj nejaké výsledky.

Intenzívny kurz angličtiny online

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako sa naučiť po rusky?

Intenzívny kurz angličtiny online

V dobe pandémie sa naozaj nemusíte trápiť chodením do jazykovej školy, ale môžete ju navštevovať z pohodlia domova. Alebo ak pracujete, a nemáte čas chodiť po kurzoch, online kurz angličtiny je skvelé riešenie.

Najlepšie online kurzy angličtiny nájdete bezpochyby v Bratislave. Profesionálni, zahraniční aj slovenskí lektori sa vám budú venovať buď individuálne alebo v malých skupinkách.

Jazykové kurzy angličtiny v Bratislave nájdete ľahko cez Google, alebo cez známych. Tieto kurzy bývajú síce intenzívne ale o to efektívnejšie. Dostanete aj kvalitné materiály na učenie, a vďaka nim sa určite naučíte aj gramatiku a písanie. Nájdite si taký kurz, ktorý má dobré referencie. Vy si vyberiete len čas a dátum na kurz, kedy vám to vyhovuje.