You are currently viewing Najlepšie kúpaliská na západnom Slovensku

Najlepšie kúpaliská na západnom Slovensku

  • Post category:Tips
  • Reading time:8 mins read

Jazerá

Mnoho ľudí preferuje radšej prírodné kúpanie v jazere. Väčšina v lete, ale niektorí otužilci aj v zime. Čo sa týka kúpania v jazere, najdôležitejšie je vybrať si také, kde je voda čistá. Nasledujúce tri túto podmienku spĺňajú na 100%.

Kúpalisko Slnečné jazerá – Senec

Taký malý slovenský Balaton. Len polhodinku cesty od Bratislavy nájdete túto slovenskú dovolenkovú destináciu. Celý areál Slnečných jazier je dosť veľký, preto sa rozdeľuje na zóny- Severná, Južná a Východná zóna.

V každej zo zón nájdete skvelé možnosti ubytovania a stravovania, ale aj možnosť využiť rôzne vodné športy a plážový volejbal. Užijú si celé rodiny, napríklad aj formou dovolenky v karavane, ktorý môžete zaparkovať v kempingu v Severnej zóne.

Ak stanovanie a kempovanie nie je nič pre vás, môžete si prenajať apartmány a bungalovy, alebo sa ubytovať v Hoteli Senec a vyblázniť sa aj v aquaparku.

Kúpalisko Slnečné jazerá – Senec

Kúpalisko Zlaté piesky

Zlaté piesky sú ďalším obľúbeným miestom na letný víkend nielen pre Bratislavčanov. Neďaleko centra hlavného mesta sa rozprestiera jazero , ktoré má rozlohu viac než 400 metrov a jeho hĺbka miestami dosahuje až  30 metrov.

Okrem mnohých bufetov a reštaurácií si užijete aj vodné športy ako wakeboarding, vodné bicyklovanie, tenis, plážový volejbal, futbal, minigolf a mnohé iné. Taktiež si môžete prenajať bugalov alebo spať v stane v kempingovej zóne.

Zlaté piesky je skvelé mesto ak si chcete odskočiť z ruchu veľkomesta niekam „k vode“ hoci aj na pár hodín.

Kúpalisko Zlaté piesky

Kúpalisko Kuchajda

Kuchajda je ďalšie jazero a prírodné kúpalisko priamo v Bratislave, v okolí Nového Mesta. Aj toto jazero bolo Úradom verejného zdravotníctva označené ako vhodné na kúpanie. Okolie areálu jazera tvorí okruh v dĺžke 1,5 kilometra.

Veľký počet slnečných dní z neho robia perfektnú oddychovú zónu. Taktiež tu nájdete množstvo bufetov a stravovacích zariadení, ako aj možností športového vyžitia. Oceníte aj bezplatný vstup.

Na bezpečnosť dohliada mestská polícia a prvú pomoc zabezpečuje súkromná firma. Kuchajda je skrátka skvelá rekreačná zóna aj pre rodiny s deťmi.

Kúpalisko Kuchajda

Letné kúpaliská

Tí, čo sa neradi kúpu v jazerách dávajú prednosť kúpaliskám. Nie je to len z hygienických dôvodov, ale napríklad aj preto, že nie každý je dobrý plavec. Na kúpaliskách sa veľa ľudí skrátka cíti istejšie.

Kúpalisko Vincov les – Sládkovičovo

Približne 45 minút od centra Bratislavy sa nachádza obec Sládkovičovo a v nej skvelé termálne kúpalisko Vincov les. Vynikajúca poloha na južnom Slovensku zaručuje dlhú letnú sezónu a teplučkú vodu.

Oddýchnuť si môžete v relaxačnom bazéne (kde sa teplota vody pohybuje do 30 stupňov) a v oddychovom dokonca do 40 stupňov Celzia. V lete oceníte hlavne chladnejší plavecký bazén a vyšantíte sa aj na tobogane.

Termálna voda v Sládkovičove skvele vplýva pri problémoch pohybového ústrojenstva. Ubytovať sa môžete priamo v areáli kúpaliska v kempingu alebo v neďalekých bungalovoch.

Kúpalisko Vincov les – Sládkovičovo

Aquapark Senec

Ako sme si už spomenuli pri Slnečných jazerách, priamo pri areáli jazera sa nachádza hotel Senec s Aquaparkom. Takže keď už budete na blízku, určite stojí za návštevu. Skvelé miesto aj na rodinnú dovolenku, ktorej časť môžete stráviť pri jazere a zvyšok v aquaparku.

Aquapark Senec ponúka úžasný relax pre malých aj veľkých, v podobe 12 bazénov (vonkajších aj vnútorných), a wellness oázy, kde si môžete dopriať uvoľnenie v niektorej z 8 sáun či 3 víriviek.

Neodídete ani hladný vďaka výbornej hotelovej reštaurácii, a deti sa vyšantia na animačnom programe.  Aquapark Senec je na západnom Slovensku jednoducho neprekonateľný.

Aquapark Senec

Letné kúpalisko Malacky

Asi polhodinku cesty od Bratislavy leží aj záhorácke mestečko Malacky, a v ňom ďalšie unikátne kúpalisko, ktoré stojí za návštevu. Sezóna sa začína v polovici júna a končí koncom augusta. Nájdete tu plavecký a detský bazén, a dva bufety rýchleho občerstvenia.Okrem toho si môžete zahrať aj volejbal a minigolf. Keď už budete v Malackách, za návštevu stojí aj návšteva miestneho kaštieľa či golfového parku Eurovalley.

Letné kúpalisko Malacky