You are currently viewing Domy na predaj Malacky a okolie, na čo si dať pozor

Domy na predaj Malacky a okolie, na čo si dať pozor

  • Post category:Tips
  • Reading time:8 mins read

Popularita Záhoria ako lokality na bývanie prudko stúpla v posledných dvoch desaťročiach. Aj ľudia, ktorí z tohto kraja priamo nepochádzajú tu našli svoj domov. Prečo je tomu tak? Záhorie je približne polhodinku cesty autom do Bratislavy, má príjemné podnebie, svoj vlastný vidiecky kolorit, a v okolí sa nachádza množstvo satelitných mestečiek a obcí, ktoré sa budú rozvíjať aj v budúcnosti. Svoju oázu pokoja tu našlo mnoho rodín, ktoré pracujú v hlavnom meste, no na život si vybrali pokojnejšie miesto. Kľúčovú rolu zohrávajú aj priaznivejšie ceny domov a bytov v tomto okolí.

Lacné domy na predaj – Malacky

Malacky sú akýmsi centrom Záhoria, len 35 kilometrov od Bratislavy. Ležia na úpätí Malých Karpát a na pobreží rieky Morava. Malacky majú svoj vlastný folklórny a kultúrny kolorit, ale aj nárečie, ktoré robí tento región jedinečným v rámci Slovenska. Svoj trvalý domov tu našlo mnoho ľudí, ktorý sa sem prisťahovali za prácou v neďalekom hlavnom meste. Rodiny preferujú bývanie prevažne v domoch, a tak je logické, že sa obzerajú po lacnejšom riešení. V Malackách sa dajú nájsť na predaj aj lacné staršie domy, ktoré však potrebujú celkovú rekonštrukciu. Pri tomto type stavby si treba dať pozor najmä na to, koľko bude finálna rekonštrukcia stáť, aby to nebolo ešte viac, ako pri výstavbe domu od nuly.

Lacné domy na predaj – Malacky

Vidiecke domy na predaj – Záhorie

Pojmom Záhorie sa neoznačuje len mesto Malacky, ale aj priľahlé obce a mestečká. S nadhľadom sa dá povedať, že postupne sa sem sťahuje polovica Bratislavy. Mnoho rodených Bratislavčanov hľadá únik síce v blízkosti mesta, ale chcú aby to bolo zároveň aj na vidieku v spojitosti s prírodou. Práve Záhorie je na takýto víkendový únik ideálne. V posledných rokoch sa rozmohla kúpa práve menších vidieckych domov, ktoré majú aj pozemok v podobe väčšej záhrady. Niekto, kto býva v byte doslova túži po vlastnej zelenej ploche. Medzi Záhorie patrí celkom veľká časť regiónu, hovoríme o mestách Malacky, Záhorská Bystrica, Senica, Kúty, Holíč, Skalica, obce ako Plavecký Štvrtok, Veľké Leváre, Gajary, Moravské pole a ďalšie.

Vidiecke domy na predaj – Záhorie

3 izbové byty na predaj – Malacky

V Malackách sa okrem rodinných domov dajú nájsť na predaj aj veľkorysé 3 izbové byty, ktoré môžu slúžiť pre 3 až 4 členné rodiny. Nájdete aj staršie byty, no tu si treba zase dať pozor na to, v akom stave sa byt predáva a či nebude potrebovať aj dodatočné opravy. Takmer každý starší byt totiž nejaké úpravy potrebuje. V Malackách ale nájdete aj krásne, nové projekty obytných domov, ktoré v sebe spájajú všetky výhody komunitného bývania v malom meste. Máte svoje súkromie v podobe bytu, ale zároveň aj zdieľanú zelenú plochu, komunitnú záhradu, ktorá vyhovuje mladým ľuďom aj rodinám.

3 izbové byty na predaj – Malacky

Rodinné domy Záhorie – Bazoš

Mnoho ľudí pri kúpe staršieho rodinného domu hľadá stavbu priamo od majiteľa na Bazoši. Na tomto portáli nájdete skutočne veľkú ponuku domov, lacnejších aj drahších. Ak hľadáte niečo ako víkendovú chalupu, do ktorej sa nepotrebujete ihneď nasťahovať, pravdepodobne vás neodradí ani stav, v ktorom sa dom predáva. Menšie úpravy si viete spraviť aj svojpomocne počas víkendov, mnoho ľudí zveľaďovanie chalupy považuje za hobby a dokonca duševný relax. V takomto prípade môžete nájsť aj chalupy za lepšiu cenu. Pri takejto kúpe si dajte pozor hlavne na možné skryté vady, ktoré vám majiteľ môže zatajiť, a na majetko -právne vysporiadanie pozemku a podobne. Pred kúpou si všetko dôsledne overte na katastri, a technický stav domu zase s expertom.

Rodinné domy Záhorie – Bazoš

Byty Moravský Svätý Ján

Moravský Svätý Ján je menšia obec, ktorá patrí okresu Senica, a teda aj do regiónu Záhorie. V okolí sa nachádza krásna príroda Malých Karpát a obec je známa aj svojou históriou a rímskokatolíckym kostolom sv. Jána Krstiteľa. V obci sa nachádza aj barokový kaštieľ. Z tejto obce sa dá prejsť cyklotrasou až do Rakúska, a je vyhľadávaným miestom na turistiku. V tejto obci nájdete aj nájomné byty staršieho typu, ktoré nájdete za nižšie ceny ako priamo v Malackách napríklad.

Byty Moravský Svätý Ján

Predaj bytov, Malacky 2-izbový

Predaj bytov v Malackách posledné roky stúpol, no minulý rok predaj spomalila inflácia. Dnes sa predaj nehnuteľností pomaly vracia do normálu, a inak to nie je ani na Záhorí. 2 izbové byty v novostavbách vyhľadávajú najmä mladí ľudia a bezdetné páry, ktoré si ešte nemôžu dovoliť svoj prvý dom, no zároveň nechcú bývať v prenajatom. Kúpa bytu je vždy investícia do budúcnosti, a inak to nie je ani pri bytoch na Záhorí.

Predaj bytov, Malacky 2-izbový

2 izbový byt na predaj, Malacky aktuálne

Ak hľadáte byt na kúpu, vždy sa obzerajte po aktuálnych ponukách. V Malackách vás môžu zaujať hlavne novostavby v podobe rezidencií, kde sa vám stačí už len nasťahovať. Na výber máte 2, 3, 4 až 5 izbové byty, ktoré oplývajú komfortom, ktorý od novostavby očakávate. Každý byt má balkón alebo vlastnú terasu, štandardy v podobe hliníkových francúzskych okien, podlahového kúrenia a podobne. Bývanie v rezidencii má svoje výhody, ako je skvelá občianska vybavenosť (supermarket, mestská doprava, škola, škôlka, detské ihrisko, zelené plochy v blízkom okolí, reštaurácia), a čistota bývania. Popularita bývania v takomto type rezidenčných projektov bude len stúpať.

2 izbový byt na predaj, Malacky aktuálne