You are currently viewing Akú dlažbu k bazénu?

Akú dlažbu k bazénu?

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Bazén doma je luxusom, po ktorom túži asi každý. Nekončí sa to len výberom bazéna, ale aj vecí okolo neho. Jednou z vecí je aj dlažba. Nie je jedno akú si vyberiete. Vyberať by ste mali nielen podľa estetiky, ale hlavne podľa úžitkových vlastností, o ktorých si povieme nižšie.

Akú dlažbu k bazénu?

Najkrajšie dlaždice

Tie vyberajte podľa týchto kritérií:

jedná sa o vonkajší alebo vnútorný bazén? Dlaždice v exteriéri musia totiž vydržať aj náročné poveternostné podmienky. Rátajte, že v zime na ne napadne sneh a v lete sú vystavené silnému slnečnému žiareniu.

– pri výbere si dajte záležať aj na triede odolnosti dlažby. Naozaj sa vám oplatí investovať do drahšej, ale odolnejšej dlažby. Tá vám v konečnom dôsledku vydrží dlhšie.

– dlažba okolo bazénu by mala byť určite protišmyková. V žiadnom prípade nepristúpte na žiadne kompromisy, jedná sa predsa o vaše zdravie.

Zapamätajte si! Najkrajšia dlažba je tá, ktorá sa páči vám, je bezpečná a hodí sa k celkovému dizajnu bazénu, exteriéru (alebo interiéru) okolo neho.

Najkrajšie dlaždice

Akú dlažbu pod bazén?

Keď si doma hĺbite bazén, v prvom rade budete zrejme riešiť dlažbu pri bazéne. Napríklad tá travertínová nielen skvelo vyzerá, ale je aj praktická. Do exteriéru ako stvorená. Travertín je prírodný materiál, a riziko pokĺznutia sa na ňom je veľmi nízke. Okrem toho je mrazuvzdorný, a ani v lete aj pri 35 stupňových teplotách sa na ňom nepopálite. A ešte jedna dobrá správa! Travertín sa hodí aj ako dlažba do interiéru.

Ak hľadáte lacnejšiu, ale taktiež veľmi kvalitnú dlažbu pod bazén, výborná pre vás môže byť lepená dlažba zo špeciálneho plastu. Tá sa predáva v rôznych dekoroch (napodobenina dreva, kameňa). Taktiež je bezpečná, a navyše sa veľmi ľahko čistí.

Akú dlažbu pod bazén?

Pre bazén do interiéru sa hodí aj keramická dlažba. Je veľmi hygienická, avšak môže na nej hroziť riziko pokĺznutia. Na dotyk môže byť trochu chladná, ale pôsobí naozaj veľmi esteticky, a môžete si z nej dať vyrobiť aj mozaiku.

Akú dlažbu okolo  kruhového bazénu?

Kruhový bazén pôsobí veľmi netradične a elegantne, avšak akú dlažbu zvoliť aby pôsobila v súlade s jeho kruhovým tvarom? Tu potrebujete perfektné riešenie v podobe presných oblúkových dlaždíc. Sú vyrobené z betónu alebo z kameniny. Pôsobí to veľmi prirodzene.

Akú dlažbu okolo  kruhového bazénu?

Okrem toho máte na výber aj dlažbu z mramoru alebo upraveného dreva. Prírodné materiály vždy budú pôsobiť luxusne, ale sú aj drahšie. Okolo okrúhlych a zvlnených typov bazénov sa hodí aj mozaika z prírodného kameňa, ktorá býva hrubé 5 až 6 centimetrov. Z bezpečnostného hľadiska je mozaika nízko riziková, pretože pri styku s vodou sa jej povrch mení na drsný.Ak máte okolo bazéna trávnatú plochu, do nej môžete umiestniť šlapáky. Sú to časti rôznych rozmerov vyrobené z kameňa alebo z betónu. Poväčšine bývajú umiestnené nepravidelne, aby sa zabezpečil ich prirodzený vzhľad.