You are currently viewing <strong>Ako obliecť dieťa do dažďa</strong>

Ako obliecť dieťa do dažďa

  • Post category:Tips
  • Reading time:13 mins read

Jeseň okrem krásne sfarbených listov zo sebou prináša aj sychravé počasie a časté dažde. Ak máte malé deti, iste rozmýšľate či s nimi chodiť vonku aj v tomto počasí. Odpoveď je jednoznačne áno, pokiaľ vyslovene neleje, mali by ste si s deťmi po škole či škôlke dopriať aspoň polhodinovú prechádzku. Ak ste cez týždeň nestíhali, určite to napravte cez víkend a vezmite ich na poriadnu vychádzku. Deťom, ale aj vám čerstvý vzduch a pohyb len prospeje. Nelamentujte nad počasím, namiesto toho oblečte deti (aj seba) tak, aby sa vrtochy počasia dali zvládnuť vďaka funkčnému oblečeniu.

Detské oblečenie do dažďa

Na jeseň ešte nemusíte dieťa obliekať do zimných búnd a otepľovačiek. Tak ako nie je dobré keď je dieťaťu zima, tak nie je dobré ani zbytočné prehrievanie. Povedzme, že priemerná teplota môže byť na jeseň cez deň okolo 12 stupňov, pričom aj prší, pocitovo to môže byť chladnejšie. Netreba zabúdať ani na chladnejšie rána či večere. No niekedy, keď máme šťastie na babie leto sa teplota cez deň môže vyšplhať až do 20 stupňov Celzia.

Dieťa v daždi

Ako teda dieťa obliecť? Odpoveď je – vrstvite. Začnite detským prádlom, pričom na jeseň by už malo dieťa nosiť aj tielko. Nedávajte mu hrubý sveter, skôr ľahší pulóver s dlhým rukávom. Nesmiete zabudnúť ani na kvalitné nepremokavé nohavice. Na pulóver mu dajte ľahšiu vestu a, a na to bundu na prechodné obdobie. Do ruksaka nezabudnite pre istotu pribaliť aj pršiplášť.

Nepremokavé detské nohavice

Na jeseň ešte nemusíte dieťaťu dávať otepľovačky, pokojne postačia sezónne nohavice, no mali by byť vyrobené z nepremokavých látok. Aké sú to? Také, ktoré nenavlhnú ani pri daždivom počasí. Pretože aj keď dieťaťu dáte pršiplášť, zamočí sa hlavne odspodu. Medzi najčastejšie materiály patrí špeciálne upravený polyester, pričom táto látka je veľmi pohodlná a dieťa sa v nej bude cítiť príjemne. Ďalej existujú aj látky ako plášťovka či šušťákovina, no tie sú vhodné skôr ako materiál na jesenné bundy. Nepremokavé nohavice sú relatívne odolné a prežijú v suchu aj menšie prehánky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: ZIMNÉ OBLEČENIE PRE DETI

Detské termo ponožky

V chladnejšom počasí by sme okrem vhodnej obuvi mali myslieť aj na ponožky. Na trhu nájdete veľký výber farebných detských termo ponožiek. Detskú nohu nielen zahrejú, ale spolu so správnou obuvou aj ochránia pred navlhnutím. Ak ide dieťa napríklad do škôlky, nezabudnite mu do batoha pribaliť jeden pár ponožiek extra. Termo ponožky bývajú vyrobené z priedušných látok (bavlna, elastan), a zvnútra bývajú ošetrené zateplenou vrstvou. Ak však dieťaťu obujete letné tenisky do daždivého počasia, ani termo ponožky to nezachránia. Najlepšie je ich skombinovať s jesennou obuvou, ako sú napríklad kvalitné poltopánky. 

Je vhodné chodiť vonku s deťmi aj v daždivom počasí?

Áno, ak neprší príliš intenzívne, je vhodné si s deťmi po škole či škôlke dopriať aspoň polhodinovú prechádzku.

Ako by sme mali obliekať deti na jeseň do dažďa?

Odporúča sa obliekať deti vrstvite. Začnite detským prádlom a pridajte ľahší pulóver s dlhým rukávom. Na to dajte ľahšiu vestu a bundu na prechodné obdobie. Nezabudnite aj na nepremokavé nohavice a pršiplášť.

Aké látky sú vhodné pre nepremokavé detské nohavice?

Najčastejšie sa používa špeciálne upravený polyester, ktorý je pohodlný a zabraňuje navlhnutiu. Existujú aj iné látky ako plášťovka či šušťákovina, avšak sú vhodné skôr pre jesenné bundy.

Aké sú výhody nepremokavých nohavíc pre deti?

Nepremokavé nohavice zabraňujú vlhkosti vniknúť do oblečenia a udržujú dieťa suché aj počas daždivého počasia. Sú relatívne odolné a vydržia aj menšie prehánky.

Aké sú výhody detských termo ponožiek?

Detské termo ponožky zahrejú nohy dieťaťa a chránia ich pred navlhnutím. Sú vyrobené z priedušných látok s ošetrenou zateplenou vrstvou.

Môžu termo ponožky zachrániť nohy, ak dieťa má na sebe letné tenisky v daždivom počasí?

Nie, termo ponožky samy o sebe nestačia. Je dôležité skombinovať ich s vhodnou jesennou obuvou, napríklad kvalitnými poltopánkami.

Aká je priemerná teplota na jeseň?

Priemerná teplota na jeseň môže byť cez deň okolo 12 stupňov Celzia, pričom aj prší, čo môže pocitovo pôsobiť chladnejšie.

Je vhodné obliekať deti do zimných búnd a otepľovačiek na jeseň?

Na jeseň ešte nie je nutné obliekať deti do zimných búnd a otepľovačiek, ak nie je extrémne chladno. Treba sa vyhnúť aj zbytočnému prehrievaniu.

Ako sa oblečie dieťa na jeseň, keď je teplejšie počasie?

V teplejšom počasí na jeseň je vhodné obliekať dieťa do ľahších vrstiev, ako sú pulóvre s dlhým rukávom a ľahké vesty na prechodné obdobie.

Môže sa teplota na jeseň vyšplhať až do 20 stupňov Celzia?

Áno, niekedy počas jesene môže teplota cez deň dosiahnuť až 20 stupňov Celzia, ak je šťastné obdobie nazývané „babie leto“.

Aj keď jeseň prináša so sebou sychravé počasie a časté dažde, to neznamená, že by sme mali zavrieť deti doma. Naopak, prechádzky vonku sú dôležité pre ich zdravie a pohodu. Správne oblečenie je kľúčové, aby sme zvládli vrtochy počasia. V článku sme sa dozvedeli, že vrstvenie oblečenia je dobrým spôsobom, ako sa prispôsobiť meniacim sa teplotám. Dôležité sú aj nepremokavé nohavice, ktoré ochránia deti pred mokrom a vlhkom. Ponožky, ako napríklad termo ponožky, zabezpečia teplo a ochranu nohám. Je tiež dôležité vybrať vhodnú obuv, ktorá je odolná voči dažďu. V konečnom dôsledku, dôležité je nezabúdať na to, že čerstvý vzduch a pohyb vonku majú pozitívny vplyv na deti aj dospelých. Takže neváhajte, správne ich oblečte a vyrazte na prechádzku v daždi.