You are currently viewing <strong>Ako obliecť dieťa do dažďa</strong>

Ako obliecť dieťa do dažďa

  • Post category:Tips
  • Reading time:4 mins read

Jeseň okrem krásne sfarbených listov zo sebou prináša aj sychravé počasie a časté dažde. Ak máte malé deti, iste rozmýšľate či s nimi chodiť vonku aj v tomto počasí. Odpoveď je jednoznačne áno, pokiaľ vyslovene neleje, mali by ste si s deťmi po škole či škôlke dopriať aspoň polhodinovú prechádzku. Ak ste cez týždeň nestíhali, určite to napravte cez víkend a vezmite ich na poriadnu vychádzku. Deťom, ale aj vám čerstvý vzduch a pohyb len prospeje. Nelamentujte nad počasím, namiesto toho oblečte deti (aj seba) tak, aby sa vrtochy počasia dali zvládnuť vďaka funkčnému oblečeniu.

Detské oblečenie do dažďa

Na jeseň ešte nemusíte dieťa obliekať do zimných búnd a otepľovačiek. Tak ako nie je dobré keď je dieťaťu zima, tak nie je dobré ani zbytočné prehrievanie. Povedzme, že priemerná teplota môže byť na jeseň cez deň okolo 12 stupňov, pričom aj prší, pocitovo to môže byť chladnejšie. Netreba zabúdať ani na chladnejšie rána či večere. No niekedy, keď máme šťastie na babie leto sa teplota cez deň môže vyšplhať až do 20 stupňov Celzia.

Dieťa v daždi

Ako teda dieťa obliecť? Odpoveď je – vrstvite. Začnite detským prádlom, pričom na jeseň by už malo dieťa nosiť aj tielko. Nedávajte mu hrubý sveter, skôr ľahší pulóver s dlhým rukávom. Nesmiete zabudnúť ani na kvalitné nepremokavé nohavice. Na pulóver mu dajte ľahšiu vestu a, a na to bundu na prechodné obdobie. Do ruksaka nezabudnite pre istotu pribaliť aj pršiplášť.

Nepremokavé detské nohavice

Na jeseň ešte nemusíte dieťaťu dávať otepľovačky, pokojne postačia sezónne nohavice, no mali by byť vyrobené z nepremokavých látok. Aké sú to? Také, ktoré nenavlhnú ani pri daždivom počasí. Pretože aj keď dieťaťu dáte pršiplášť, zamočí sa hlavne odspodu. Medzi najčastejšie materiály patrí špeciálne upravený polyester, pričom táto látka je veľmi pohodlná a dieťa sa v nej bude cítiť príjemne. Ďalej existujú aj látky ako plášťovka či šušťákovina, no tie sú vhodné skôr ako materiál na jesenné bundy. Nepremokavé nohavice sú relatívne odolné a prežijú v suchu aj menšie prehánky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: ZIMNÉ OBLEČENIE PRE DETI

Detské termo ponožky

V chladnejšom počasí by sme okrem vhodnej obuvi mali myslieť aj na ponožky. Na trhu nájdete veľký výber farebných detských termo ponožiek. Detskú nohu nielen zahrejú, ale spolu so správnou obuvou aj ochránia pred navlhnutím. Ak ide dieťa napríklad do škôlky, nezabudnite mu do batoha pribaliť jeden pár ponožiek extra. Termo ponožky bývajú vyrobené z priedušných látok (bavlna, elastan), a zvnútra bývajú ošetrené zateplenou vrstvou. Ak však dieťaťu obujete letné tenisky do daždivého počasia, ani termo ponožky to nezachránia. Najlepšie je ich skombinovať s jesennou obuvou, ako sú napríklad kvalitné poltopánky.