You are currently viewing 3 tipy na chutné a jednoduché koláče!

3 tipy na chutné a jednoduché koláče!

  • Post category:Tips
  • Reading time:5 mins read

Rýchly koláč na nedeľu

Nedeľný obed si nevieme predstaviť bez sladkej bodky v podobe dezertu. Nedeľný koláč ku káve by mal byť jednoduchý a chutný.

Máte radi niečo s kvapkou alkoholu? Na nedeľu ako stvorené. Čo takto vyskúšať rumové ježe?  Ježe preto, že keď ich obalíte v kokose, budú vám pripomínať toto milé zvieratko. Ak máte deti, namiesto skutočného rumu použite len rumovú arómu. Chutiť budú všetkým!

Ak chcete vykúzliť niečo rýchle a dobré, ale nemáte doma všetky ingrediencie, vyskúšajte žĺtkové rezy bez orechov. Na ich prípravu budete potrebovať doslova len pár ingrediencií, ako múka, práškový cukor, maslo, prášok do pečiva a vajcia. Tieto veci má doma každý!

Hľadáte na internete dobrý zákusok na nedeľu? Počuli ste už o koláči, ktorý sa volá Oblíž prst? Jemné kakaové cesto s pudingovou plnkou a bielkovou polevou vás dovedie až k tomu, že si tie prsty naozaj budete oblizovať. Na nedeľný koláč ku káve pre návštevu ako stvorené!

3 tipy na chutné a jednoduché koláče!

Rýchly koláč ku kávičke

Máte mlsný jazýček a chcete si pochutnať na chutnom zákusku aj v strede týždňa, ale nechce sa vám vypekať? Vyskúšajte si spraviť tieto dva dezerty.

Kto má rád ovocné dezerty, určite ho osloví rýchly trasený mandarínkový koláč. Toto ovocie má v špajzi v zime hádam každý. Vedeli ste, že na tento rýchly mandarínkový zákusok budete potrebovať len 3 ingrediencie? Zmizne so stola ani sa nenazdáte!

Nemáte mandarínky? Nevadí, čo takto spraviť si ďalší nepečený zákusok? Blesková trasená torta bude rýchlo pripravená, ale aj rýchlo zjedená J. Na korpus budete potrebovať piškóty, a na plnku šľahačkovú smotanu, puding bez varenia a akékoľvek ovocie (môže byť aj zavárané).

Zákusok týždňa

Keďže všetci milujú čokoládu, za zákusok týždňa môžeme vyhlásiť tento jednoduchý čokoládový koláč! Hodí sa aj ako nedeľný koláč ku káve, ale potešíte ním aj kolegyne v práci. Zvládnu ho aj začiatočníci. Na tento čokoládový koláč budete samozrejme potrebovať prísady ako múka, mlieko, cukor, vajcia, kakao a čokoládu. Nie je nad doma robený čokoládový koláč!

3 tipy na chutné a jednoduché koláče!

RECEPT

Jednoduchý čokoládový koláč

Ingrediencie

175 g hladká múka

175 g maslo

175 g kryštálový cukor

3 ks vajce

75 g roztopená čokoláda

KRÉM

100 g maslo

100 g čokoláda

175 g práškový cukor

3 PL mlieko

trochu čokoládové hobliny

POSTUP:

Predhrejeme rúru na 170°C a vymastíme si tortovú formu. Preosejeme múku do misky. Do toho dáme maslo, cukor, vajcia a zmixujeme dohladka. Potom k tomu primiešame vychladenú roztopenú čokoládu. Nalejeme do tortovej formy a dáme piecť do rúry na 50 minút. Necháme postáť 5 minút a potom koláč vyberieme z formy.

Na polevu: Maslo a čokoládu necháme roztopiť nad vodným kúpeľom. Potom k tomu primiešame cukor a mlieko. Koláč prekrojíme pozdĺžne na polovicu a natrieme polovicou teplej čokoládovej polevy. Zvyškom natrieme povrch koláča a ozdobíme hoblinkami čokolády.