You are currently viewing Bezplatný nástroj návštevnosti webu Google Search Console

Bezplatný nástroj návštevnosti webu Google Search Console

  • Post category:Kurzy
  • Reading time:5 mins read

Pripravili sme si pre vás malý video-kurz o tom, ako zistíte návštevnosť vášho webu a to hlavne ZDARMA. Na to nám veľmi dobre poslúži bezplatný nástroj priamo od Googlu – Google Search Console.

Tu si zároveň nájdete návod, ako si pripojíte Google Search Consolu k vášmu webu, ktorý je postavený na WordPresse: Ako pripojit google search consolu.

V prípade ak by s tým potreboval niekto pomôcť, nech sa páči kontaktujte nás tu: KONTAKTY Návštevnosť webu.

Testovací web, kde si môžete pozrieť čo sme vyhľadávali vo videu: Bez hmyzu SK – Tieniaca technika

TEXT VO VIDEU:

Dobrý deň prajem. V dnešnej časti sa pozrieme na Google search console. Je to bezplatný nástroj pre vašu návštevnosť od Googlu. Akonáhle si spojíte Google search konzolu s vaším webom, sa automaticky budete vedieť dostať k dátam ktoré vám Google ponúka bezplatne. Viete si zistiť návštevnosť, ktoré vaše podstránky sú najnavštevovanejšie, koľko ľudí tam chodí atď. 

Po registrácii sa dostanete do takéhoto prostredia, ale nebudete tu mať žiadny pripojený web. Návod na to, ako pripojiť web máte dole pod týmto videom. V prípade ak by mal niekto z vás problém alebo by potreboval pomôcť, kľudne nám napíšte a určite veľmi radi pomôžeme každému. Myslím si že sa v tom veľmi rýchlo spoločne zorientujeme. 

Ak sa pozrieme na výkonnosť a výsledky vyhľadávania, automaticky tu konzola ponúka štatistiku koľko ľudí sa nám dostalo na stránku, koľko je z toho vyhľadávaní celosvetovo s týmito kľúčovými slovami. Ak sa pozrieme na aktuálne čísla, tak vidím že najlepší dopyt pre nás sú slová – vonkajšie žalúzie cena, zhrňovacie dvere na mieru, bez hmyzu, vonkajšie žalúzie cena atď. 

Ak sa pozrieme na konkrétne stránky ktoré nám prinášajú najviac návštevníkov, tak v tomto prípade je to podstránka ,,cenník tieniaca technika”. Tu zo 46 tisíc zobrazení je to 1149 preklikov. Môžeme sa tiež pozrieť na to že stránka Bezhmyzu.sk ponúka v prvom rade vonkajšie žalúzie, rolety, siete proti hmyzu ale pritom je zaujímavé že aktuálne najvyhľadávanejšie alebo najžiadanejšie kľúčové slovo sú zhrňovacie lamelové dvere. Za nimi nasledujú interiérové roletky deň a noc, vonkajšie exteriérové žalúzie, rolety na altánky atď.

Takže takto vyzerá search konzola. Môžem si tu prekliknúť prípadne aj krajiny, v tomto momente ma to vôbec nezaujíma lebo stránka Bezhmyzu ponúka hlavne služby na Slovensku, ale bude zaujímavé zistiť že sa k nám dostal niekto z Holandska, Poľska, Talianska, Veľkej Británie či Švajčiarska. 

Ak sa pozrieme na zariadenia, to je veľmi zaujímavý údaj keďže hneď vieme zistiť ako sa k nám ľudia dostanú a z akých zariadení. Pár rokov späť bol hneď prvý stolný počítač, mobil, tablet. Aktuálne už ten mobil prevláda a práve preto je fajn všetky tieto služby alebo webové produkty smerovať tak, aby sa dali zobrazovať na mobilných zariadeniach. Takže to je všetko z Google search konzoly. 

Ak by si mal nejaké otázky, nech sa páči pýtajte sa. Pre vás sú najdôležitejšie údaje stránky ktoré sú najžiadanejšie, prípadne ak sa chcete pozrieť ktoré stránky by ste chceli posúvať vpred a nie sú vyhľadávané, tak samozrejme tieto identifikovať a na základe toho určiť ktoré kľúčové slová alebo texty by mali byť pridané na vašu webstránku.

Ďakujeme za pozornosť a nabudúce sa tešíme na ďalšie podobné video.